Mokiniai išbandė „Saulės“ filialo naujoves

2018 06 08

Birželio 7 dieną Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos „Saulės“ filiale (K. Korsako g. 10) apsilankė Šiaulių „Saulės“ pradinės mokyklos stovyklos vaikai, lydimi mokytojų Birutės Cironkienės ir Almos Jocienės. Mokiniai išbandė naujas veiklas bibliotekoje. Bibliotekoje įsikūrusi Šeimų erdvė siūlo daug įvairių užsiėmimų, kurie skatina kartu bendrauti, pramogauti ir mokytis.

Vaikus sužavėjo interaktyvaus stalo galimybės, kurio pagalba vaikai mokosi tiesiog žaisdami, patys to nepastebėdami. Įtraukianti buvo smėlio bei šviesos spalvų terapija – vaikai pasinėrė į atpalaiduojančią kūrybą ant šviečiančių stiklo molbertų ir smėlio bei šviesos spalvų staliukų. Mažuosius sudomino ir įvairūs stalo bei Xbox žaidimai, kuriuos žaisdami vaikai ne tik smagiai praleidžia laiką, bet kartu mokosi kalbų, ugdo reakciją, strateginį mąstymą.

Bibliotekos svečiai panoro išbandyti ir kitą naują veiklą bibliotekoje – pasimokyti užsienio kalbos. Naujai atsidariusiame Užsienio kalbos mokymosi centre nemokamai galima mokytis net 7 užsienio kalbų: anglų, vokiečių, rusų, ispanų, italų, prancūzų ir latvių. Mokiniai išbandė ispanų kalbos pradmenis ir patikino, kad toks vaizdinis, garsinis mokymasis yra labai įdomus, įtraukiantis, tokiu būdu mokytis ne tik naudinga, bet ir labai smagu.

Šeimų erdvė ir Užsienio kalbų mokymosi centras įkurti įgyvendinant 2014-2020 m. Interreg V-A Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programos projektą „Development of Innovative library solutions for different generations in the border region“ (Inovatyvių bibliotekos sprendimų skirtingoms kartoms plėtra pasienio regione) Nr. LLI-110, Savitarnos paslaugos bibliotekoje skirtingoms kartoms, finansuojamą Europos Sąjungos lėšomis.

Šis straipsnis parengtas naudojant Europos Sąjungos finansinę paramą. Už šio straipsnio turinį atsako Šiaulių miesto savivaldybės viešoji biblioteka. Jokiomis aplinkybėmis negali būti laikoma, kad jis atspindi Europos Sąjungos nuomonę.