„Šaltinėlio“ biblioteką aplankė Salduvės progimnazijos mokiniai

2018 06 07

Birželio 7 dieną, „Šaltinėlio“ biblioteką aplankė Salduvės progimnazijos vaikai, lankantys progimnazijos inicijuotą vaikų vasaros stovyklą „Svajonių mokykla 9“. Bibliotekoje stovyklautojams buvo pristatytas vasaros „Skaitymo iššūkis“, į kurį mokiniai gali registruotis bibliotekininko pagalba ar savarankiškai.

Trupai buvo paaiškintos užduotys, taisyklės ir išvardinti laukiantys prizai tų, kurie įveiks visas užduotis. Kitoje popietės dalyje buvo pristatytos knygos iš sąrašo, kurias moksleiviai skaito vasaros atostogų metu. Kad mokiniams būtų lengviau pasirinkti ką skaityti trumpai aptarėme kiekvieną knygą. Labiausiai vaikai susidomėjo O.Proislerio „Vaiduokliuku“ ir V.Tamulaičio „Skruzdėlytės Greitutės nuotykiais“. Taip pat daugelį sudomino K.Kasparavičiaus kūryba, ne vienas yra skaitęs jo knygas, tik prisiminti knygų pavadinimus sekėsi sunkiau. Aptariant knygų sąrašą, neliko užmiršti ir eilėraščių kūrėjai. Vaikai prisiminė girdėję labiausiai žinomus Vytės Nemunėlio ir Anzelmo Matučio eilėraščius, o panagrinėję R.Skučaitės kūrybą, dar įveikė ir poetės eiliuotas užduotis iš knygos „Sukit sukit galveles“.

Išsiskyrėme, palinkėję vieni kitiems gero skaitymo ir gražios vasaros.