Pirmojo bilieto šventė „Saulės“ filiale

2018 05 30

Gegužės 29 dieną Šiaulių miesto savivaldybės „Saulės“ filialas sulaukė gausybės mažųjų bibliotekos lankytojų. Šiaulių „Sandoros“ progimnazijos būsimieji pirmokėliai, priešmokyklinio ugdymo grupės (PUG2) vaikai (mokytoja Gintarė Vitkuvienė) susirinko į pirmojo skaitytojo bilieto šventę.

Būsimuosius bibliotekos skaitytojus pasitiko Zuikis Puikis, kuris pasveikino vaikus nusprendus tapti pilnateisiais bibliotekos lankytojais, įteikė jiems elektroninius skaitytojo bilietus, papasakojo, kaip reikia jais naudotis. Vaikai sužinojo, kad bibliotekoje yra ne tik daug knygų, bet ir smagių žaidimų, įvairių užsiėmimų, čia galima net pasivaišinti kava ir išmokti užsienio kalbų!

Nieko nelaukęs Zuikis Puikis pakvietė mokinukus pažaisti balionų smiginį ir kartu pasimokyti užsienio kalbų žodžių. Vaikai išmoko pasakyti tokius žodžius kaip „labas“, „ačiū“ latvių, anglų, vokiečių, italų, ispanų, prancūzų, rusų kalbomis. Žinoma, buvo nepamiršta ir lietuvių kalba – būsimieji pirmokėliai žaidė žodžių žaidimą, kurio metu reikėjo sugalvoti kuo daugiau skirtingų žodžių iš tos pačios raidės.

Renginio pabaigoje vaikai pramogavo Šeimų erdvėje. Mokiniai džiaugėsi tapę tikrais bibliotekos lankytojais ir prižadėjo kitąkart ateiti su tėveliais pasiimti knygelių, pasimokyti užsienio kalbos Užsienio kalbų mokymosi centre ir smagiai praleisti laiką kartu Šeimų erdvėje.

Šeimų erdvė ir Užsienio kalbų mokymosi centras įkurti įgyvendinant 2014–2020 m. Interreg V-A Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programos projektą „Development of Innovative library solutions for different generations in the border region“ (Inovatyvių bibliotekos sprendimų skirtingoms kartoms plėtra pasienio regione) Nr. LLI-110, Savitarnos paslaugos bibliotekoje skirtingoms kartoms, finansuojamą Europos Sąjungos lėšomis.

Šis straipsnis parengtas naudojant Europos Sąjungos finansinę paramą. Už šio straipsnio turinį atsako Šiaulių miesto savivaldybės viešoji biblioteka. Jokiomis aplinkybėmis negali būti laikoma, kad jis atspindi Europos Sąjungos nuomonę.