Kraštotyros šventė Bibliografijos-informacijos skyriuje

2018 05 18

Gegužės 11 d. Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Bibliografijos-informacijos skyriuje įvyko tradicinė kasmetinė Šiaulių kraštotyros draugijos šventė: pasitinkant 91-ąsias įkūrimo metines, kraštotyrininkas Jonas Tamulis buvo pagerbtas Mikelio prizu. Renginį vedė draugijos pirmininkė, Šiaulių „Aušros“ muziejaus direktoriaus pavaduotoja Virginija Šiukščienė.

Pasveikinusi į renginį gausiai susirinkusius kraštotyrininkus ir pradėdama apdovanojimo ceremoniją, ji kalbėjo, kad J. Tamulis, bedirbdamas darbą, už kurį pelnėsi pragyvenimui, savo gyvenimo būdu ir darbais visuomet buvo ir išliko kraštotyrininkas. 2018-ųjų metų Mikelio prizas ir diplomas jam įteikiamas už gausius kraštotyros darbus, tautos istorinę atmintį fiksuojant vaizdu ir garsu, už kraštotyros tradicijų tęsimą ir puoselėjimą. Paėmęs į rankas dovanotą medinę prizo skulptūrėlę ir kreipdamasis į susirinkusius bendraminčius, laureatas sakė: „Ji visiems Jums priklauso“. Po to jau sekė renginio dalyvių sveikinimai ir pasisakymai. Garbės kraštotyrininkė Irena Rudzinskienė įteikė J. Tamuliui savo parengtą darbą – Mikelio prizo laureatų genealogijos medį ir knygą „Karta iš kurios mokėmės“ (sudaryt. I. Rudzinskienė, J. Brazauskas). Tarpais nuotaikingai, kaip ji moka, pasidalino prisiminimais apie savo kraštotyrinės veiklos pradžią bei pažintį su laureatu. Archeologė doc. dr. Birutė Salatkienė savo sveikinimo kalboje akcentavo šventės „kaltininko“ sąžiningumą, atsakingumą („jei pasakė – padarys“) ir ypatingą tautos dvasios pojūtį jo darbuose. Netikėtai į renginį pasveikinti Mikelio prizo laureato atvyko Seimo nariai Stasys Tumėnas ir Robertas Šarknickas.  S. Tumėnas pabrėžė, jog nesvarbu, kurioje darbovietėje būtų dirbęs J. Tamulis, – jo nuotraukos visuomet spinduliavo meile kraštui, o asmeniniuose archyvuose yra sukaupta medžiagos daugelio metų kraštotyros darbui. Padėkoję, kad saugo krašto istoriją, Seimo nariai įteikė savo dovanas ir pagerbė kraštotyrininką sidabro ženkleliu „Atkurtai Lietuvai 100“. Praėjusios Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dienos proga S. Tumėnas savo knygą „Gyvenimo sankirtos“ padovanojo ir bibliotekai. Vėliau naująjį „Mikelį“ suskubo sveikinti ankstesnių metų prizininkai: Danielius Balčiūnas, Birutė ir Algirdas Musneckiai, Lidija Joana Pranienė, Rima Giržadienė, Boleslovas Vengrys ir kiti bendraminčiai kraštotyrininkai.  Papozavus bendrai Mikelio prizo laureatų nuotraukai, dar ilgai kalbėtasi, bendrauta, vaišintasi J. Tamulio surinktų augalų arbatomis.

Informaciją parengė vyresn. bibliografė Eugenija Mačiulienė