Europos dienos renginiai, skirti lietuviškam kultūros paveldui, Bibliografijos-informacijos skyriuje

2018 05 15

2018-ieji paskelbti Europos kultūros paveldo metais. Jų tikslas - paskatinti daugiau žmonių atrasti kultūros paveldą, juo domėtis ir didžiuotis, sustiprinti Europos bendrystės jausmą, reprezentuojant lietuviško paveldo savitumą. Metų šūkis: „Mūsų paveldas – praeities ir ateities gijų pynė“. Europos dienos renginiai Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Bibliografijos-informacijos skyriuje prasidėjo gegužės 7-ąją jaunimo diskusija-dialogu „Kultūros paveldo suvokimas modernizacijos laikmetyje“ (žr.  Europos dienai - diskusija-dialogas „Kultūros paveldo suvokimas modernizacijos laikmetyje“ Bibliografijos-informacijos skyriuje ) .

Europos dieną apsilankė keliautojai Augustinas ir Aistė Žemaičiai, kurie renka ir garsina informaciją apie lietuvišką paveldą užsienyje. Šių žmonių vykdoma misija ypač aktuali. Keliautojai jau aplankė 102 šalis. Kad jų surinkta informacija taptų lengviau pasiekiama visuomenei, jie sukūrė tinklalapį, kurį patys ir pildo bei administruoja. Nors sutuoktiniai pagal profesiją yra teisininkai, jie savo darbinę veiklą planuoja taip, kad galėtų dirbti internetu ir nebūtų pririšti prie darbo vietos. Keliautojai teigė, kad svarbiausia jiems yra internetiniame žemėlapyje nurodyti tikslias koordinates, kur yra svarbesni Lietuvai objektai, kad žmonės pasižiūrėję žemėlapyje, tas vietas galėtų aplankyti. Lietuviškų pėdsakų galime rasti įvairiuose Europos kampeliuose, tiek Italijoje, Belgijoje, tiek Kazachijoje, Tadžikijoje. A. ir A. Žemaičių kelionės jau seniai neapsiriboja tik Europa, daug yra nuveikta ir keliaujant po Jungtines Amerikos Valstijas. Keliautojai taip pat prašė ir susirinkusiųjų, jei jie žino kokių nors Lietuvai reikšmingų vietų užsienyje, kurios dar nepažymėtos jų internetiniame tinklalapyje, juos informuoti ir jie būtinai pažymės tikslias tų vietų koordinates.

Europos dieną akcentuojant lietuvišką kultūros paveldą Bibliografijos-informacijos skyriuje buvo parengta Senjorų rankdarbių būrelio narių austų skarų paroda. Austi skaras moteris mokė mokytoja Alma Mineikytė. Skaros buvo audžiamos neįprastai – ant trikampio rėmo. Moterys džiaugėsi galėdamos prisidėti prie Europos dienos renginių ir parodyti savo darbus platesnei auditorijai.

Ta pačia proga prie bibliotekos vyko gėlių sodinimo akcija. Kiemelyje buvo sodinamos įvairios daugiametės gėlės, prisimenant populiarius augalus lietuviškuose darželiuose. Taip jau eilę metų puošiamas bibliotekos kiemelis.