Konkurso „Europos egzaminas“ I-ojo etapo rezultatai

2018 05 15
Džiugu, kad ir šiemet gegužės 9-ąją, švenčiant Europos dieną, nemažai bibliotekos lankytojų dalyvavo nacionaliniame žinių apie Europos Sąjungą konkurse „Europos egzaminas“. Konkurso organizatoriai parengė specialų žemėlapį, kuriame buvo pažymėtos visos dalyvaujančios organizacijos, tame tarpe – ir mūsų biblioteka. Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Bibliografijos-informacijos skyrius jau tradiciškai, pradedant 2012-aisiais metais, kviečia šiauliečius dalyvauti šiame konkurse, koordinatorė – vyresn. bibliografė Eugenija Mačiulienė.
Europos egzaminas – tai įdomus, neįpareigojantis žinių apie Europos Sąjungą konkursas. I-ojo etapo dalyviams reikėjo per kuo trumpesnį laiką atsakyti į 10 klausimų, susijusių su Europos Sąjungos veikimu, istorija, valstybėmis narėmis, politika bei aktualijomis. Papildomas dėmesys šiais metais buvo skiriamas Europos kultūros paveldo metų temai ir šimtmečius švenčiančioms Europos Sąjungos valstybėms narėms. Konkursas organizacijų dalyviams vyko internetu. Registruojantis prie egzamino sistemos buvo būtina pažymėti, jog atstovaujama mūsų bibliotekai.
Kalbant apie rezultatus, ir vėl tenka pripažinti, kad šiauliečiai yra žingeidūs ir pasirengę iššūkiams: visi dalyviai pasirodė šauniai. Surinkęs 10 taškų (iš 10-ies galimų) per trumpiausią laiką, konkurso I-ojo etapo nugalėtoju tapo Valstybinės Šiaulių kolegijos studentas Edvinas Macevičius. Jis pakviestas dalyvauti antrajame „Europos egzamino“ etape, kuris vyks internetu gegužės 16 d. Linkime jam patekti į finalą ir laimėti puikių prizų! Kitų dalyvių rezultatai taip pat puikūs. Dešimt taškų pelniusi, tik išnaudojusi šiek tiek daugiau laiko, antroje vietoje liko Bibliografijos-informacijos skyriaus bičiulė, įvairių viktorinų dalyvė dr. Dovilė Ruplienė. Po devynis taškus surinko net keturi dalyviai: Asta Vežiavičienė, slapyvardžiu užsiregistravęs dalyvis bei bibliotekos darbuotojos Ilona Amankavičiūtė ir Eglė Tarasevičienė. Iš jų mažiausiai laiko užduotims įveikti sugaišo I. Amankavičiūtė, tad jai ir skiriama garbinga trečioji vieta. Į aštuonis klausimus teisingai atsakė Žilvinas Navickas, Vilius Mačiulis ir Laimutė Šileikienė. Dėkojame visiems konkurso dalyviams! Primename, kad informacijos apie Europos Sąjungą galima rasti Bibliografijos-informacijos skyriuje pildomoje ES lentynoje. Kviečiame naudotis!
Konkursą „Europos egzaminas“ organizuoja Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje, bendradarbiaudama su LR Švietimo ir mokslo bei Užsienio reikalų ministerijomis, Estijos ambasada, Lux Express, Ugdymo plėtotės centru prie ŠMM, Jaunimo Europos komanda, Europe Direct. Informacinis projekto partneris – LRT.
Informaciją parengė Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Bibliografijos-informacijos skyrius