Viktorina „Laiko mašina po Europą“

2018 05 10

Vaikų literatūros skyriuje vyko renginys Europos dienai paminėti, kurio metu Gegužių progimnazijos moksleiviai dalyvavo viktorinoje. Renginio dalyviai buvo perskirti į dvi grupes, vaikų sugalvoti komandų pavadinimai – „Taškeliai“ ir „Mėlynieji“. Taip pat buvo paruošta literatūros paroda apie Europos Sąjungos šalis bei eksponuojama lėlių paroda, kurias puošia Europos valstybių tautiniai rūbai. 

Viktoriną sudarė keturi turai, kuriuose buvo užduodami klausimai apie Europos valstybių papročius, maistą, tautinius rūbus, architektūra. Senovė buvo lyginama su dabartimi, šiuolaikiniu gyvenimu, klausiama ar vis dar laikomasi senųjų tradicijų ar puoselėjamos kultūrinės vertybės. Poros taškų skirtumu laimėjusi „Taškelių“ komanda labai džiaugėsi savo pergale, tačiau po viktorinos nė viena komanda neliko nusiminusi, nes visi gavo saldžias simbolines dovanėles ir nugalėjo draugystė. 

Bendras Europos dienos šventimas padės vaikams pasijausti tikrais Europos piliečiais ir supažindins su Europos sąjungos valstybių - narių kultūriniu paveldu, tradicijomis, papročiais ir architektūra.

 

GALERIJA