Europos dienos šventė Rėkyvoje „Europa – tai mES“

2018 05 10

Gegužės 9 d. visoje Europos Sąjungoje minima Europos diena, kuri simbolizuoja Europos taiką ir vienybę. Prie šios šventės minėjimo prisijungė Šiaulių miesto savivaldybės viešoji biblioteka bei Šiaulių kultūros centro Rėkyvos skyriaus bendruomenė. Kaip ir kasmet, organizuojant Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje finansuojamas šventines veiklas miesto gyventojams, buvo siekiama plėsti bendruomenės žinias, skatinti domėjimąsi Europos Sąjungos šalimis, jų istorija, skatinti bendradarbiavimą ir draugystę.

Sveikinamąjį žodį tarė Rėkyvos seniūnė ir savanorė

Į šventę buvo pakviesta Rėkyvos seniūnė Eglė Šimkevičienė, kuri pasveikino mikrorajono gyventojus su gražia švente, palinkėjo visiems smagiai praleisti laiką, bei pabrėžė, kokia svarbi yra ši diena. Žodis taip pat buvo suteiktas bibliotekos savanorei Annai Kidalovai, kuri atvyko iš Ukrainos ir savanoriškai dirba bibliotekoje pagal „Erasmus+“ programą. Anna taip pat pasveikino rėkyviečius su Europos diena, pasidalino įspūdžiais apie Lietuvą, palinkėjo visiems smagiai praleisti laiką. Sveikinimą pasakė ir savo gimtąja kalba.

Kūrybinių dirbtuvių alėja

Šventės dalyvių užimtumu rūpinosi Šiaulių profesinio rengimo centas ir jų organizuojamos veiklos, įsikūrusios kūrybinių dirbtuvių alėjoje: Šiaulių profesinio rengimo centro prekybos ir verslo skyriaus atstovai vaišino Europos šalių bandelėmis, arbata, Technologijų skyriaus atstovai mokė juosti tautines juostas, dalyviai turėjo galimybę pasigaminti po apyrankę, taip pat buvo daromi veltiniai iš vilnos. Buvo pristatyta didelė pirštinė, kuri simbolizuoja tai, kiek daug šalių-rankų telpa vienoje pirštinėje-Europos Sąjungoje. Buitinių paslaugų skyriaus kūrybinėje dirbtuvėje buvo suteikta galimybė pasigaminti savo ženkliuką arba išsirinkti iš ten pateiktų variantų. Daug vaikų dėmesio susilaukė bibliotekos dailininkė Dalia Brazlauskienė ir savanorė Anna Kidalova, kurios vaikams margino veidukus bei rankas.

Viktorina „Laiko mašina po Europą“

Vaikų literatūros skyriaus vedėja Rima Matulevičiūtė ir vyresn. bibliotekininkė Erika Valužytė šventės dalyviams paruošė viktoriną „Laiko mašina po Europą“, kurios metu buvo tikrinamos dalyvių žinos apie Europos Sąjungos šalis, tradicijas, vietoves. Pasirodo, dauguma šventės dalyvių nežinojo Europos Sąjungos himno.

Šventinis koncertas

Šventinę nuotaiką kūrė kūrybinio ugdymo centras „Mikitukas“ (vadovė Eglė Žalalienė), pasirodymą atliko meninės raiškos mokykla „Incognito“ (vadovė Virginija Medžiaušienė), Šiaulių kultūros centro vokaliniai ansambliai „Lašeliai“ ir „Romantika“ (vadovė Ramutė Majauskienė), lietuvių liaudies šokius atliko Šiaulių kultūros centro šokių studija „Repeticija“ (Loreta Jokūbaitienė), o Europos himną „Odė džiaugsmui“ lietuvių kalba atliko Salduvės progimnazijos muzikos studija (vadovė Jurga Andriulienė). Šventę vainikavo Šiaulių vaikinų muzikos grupė „Mono“, kuri atliko įvairių žinomų atlikėjų kūrinius.

Europos šventė Rėkyvoje paminėta triukšmingai, dėkojame Šiaulių kultūros centro Rėkyvos skyriui, Šiaulių profesinio rengimo centrui bei visiems kolektyvams už pasirodymus ir bendradarbiavimą!

Nuotraukos Editos Varkalienės