Europos dienos šventė „Aido“ filiale

2018 05 10

„Aido“ filialas kasmet gegužės 9 d. tradiciškai mini tarptautinę Europos dieną. Biblioteka inicijavo projektą „Tautiniai raštai Europos širdy“, skirtą Europos dienai paminėti. Šiemet minimi Europos kultūros paveldo metai. Tad Europos dienos šūkis – „Mūsų paveldas – praeities ir dabarties gijų pynė“. Įgyvendinant projektą, biblioteka organizavo renginių ciklą – koliažo dirbtuves „Raštuota staltiesė Europai“ ir vaikų kurtų lėlių tautiniais rūbais parodą „Raštai margi prijuostėn sudėti“.

Gegužės 9 d. nuo pat ryto biblioteka pasipuošė geltonais ir mėlynais balionais, atributika ir leidiniais apie Europą. Šią dieną švęsti kartu pakvietėme ir parodos autorius. Dainų progimnazijos 1a ir 1c kl. mokiniai kartu su mokytojomis D. Stone ir A. Jurgutavičiene atvyko į savo parodos atidarymą.Mokytojos ir vaikai, pasipuošę tautiniais rūbais,turėjo puikią progą palyginti savo aprangą su parodoje eksponuojamų lėlių apdarais. Paroda ryški, marga, spalvinga, atspindinti mūsų tautinio drabužio grožį, spalvų dermes. Atidarymo metu vaikai ir mokytojos sakė tarmiškas pasakas, pajuokavimus, suko lietuvių liaudies ratelius bei deklamavo eiles. Paroda, skirta kultūros paveldo pažinimui, tautos istorijai. Mūsų paveldas labai svarbus, kuriant Europos ateitį. Juk Europos vidury yra tokia šalis - Lietuva. Europos diena kviečia pažinti mūsų šalies ir Europos kultūros paveldą.

Renginio metu buvo pristatytos raštuotos staltiesės, sukurtos naudojant koliažo techniką. Tai vaikų dovana Europai. Kūrybinių darbų laureatai buvo apdovanoti suvenyrais, visi susirinkusieji vaišinami saldumynais. Dalyviai puikiai praleido laiką, daugiau sužinojo apie Europą. Europos diena švęsta su šypsena, dainomis ir saldainiais.

Lėlių tautiniais rūbais paroda veiks iki gegužės 29 d.