Susitikimas su E. Mildažyte Bibliografijos-informacijos skyriuje

2018 05 09

Vykdant Lietuvos kultūros tarybos iš dalies finansuotą projektą „Puoselėti Lietuvą savyje: tradiciška ir nauja“ Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Bibliografijos-informacijos skyriuje apsilankė žurnalistė, TV laidų vedėja ir projektų dalyvė, prodiuserė Edita Mildažytė.

Aktyvi, pilna idėjų ir kūrybinga asmenybė pritraukė tikrai didelį būrį žiūrovų. Dar prieš susitikimą šiauliečiai skambino į biblioteką ir teiravosi, ar susitikimas tikrai įvyks.

E. Mildažytė pasižymi ne tik kaip aktyvi projektų dalyvė ir TV laidų vedėja, bet ir kaip dokumentinių filmų kūrėja. Ji yra sukūrusi 15 dokumentinių filmų: „Solo virš Atlanto“ apie lakūną lietuvį Feliksą Vaitkų, „Fanios Vilnius” , „Vytautas Kasiulis. Iki Paryžiaus ir atgal”, „Post skriptum” ir kt. Žurnalistė yra sulaukusi nemažai įvertinimų ir pelniusi ne vieną premiją.

Susitikimo metu E. Mildažytė pokalbio temą leido pakreipti žiūrovams norima linkme, paklaususi, apie ką gi žiūrovai norėtų išgirsti. Susirinkusieji aktyviai uždavinėjo klausimus. Jiems buvo įdomu išgirsti tiek apie viešnios požiūrį į dabartinę situaciją Lietuvoje, tiek apie jos dalyvavimą nacionalinėje ekspedicijoje, tiek apie asmeninį gyvenimą. Bendraudama su žiūrovais E. Mildažytė skatino nenuvertinti savo tėvynės, pastebėti teigiamus pokyčius. Ji pasidžiaugė, kad važinėjant po miestelius matėsi išpuoselėta jų aplinka, kaip juose gražiai tvarkomasi.

Porą valandų trukęs susitikimas prabėgo nepastebimai. Pati viešnia juokaudama susirinkusiems priminė, kad jau laikas būtų eiti į namus. Tada viešnios gerbėjai pasinaudodami proga dar suskubo įteikti jai dovanų ir kartu nusifotografuoti.

Po susitikimo viešnia mielai sutiko prisėsti prie arbatos puodelio su Senjorų rankdarbių būrelio narėmis.