Kviečiame laikyti Europos egzaminą bibliotekoje

2018 05 09

Gegužės 9-ąją, švenčiant Europos dieną, bibliotekos skyriuose ir filialuose esančiose Interneto skaityklose kviečiame laikyti Europos egzaminą. Europos egzaminas – tai įdomus, neįpareigojantis, trumpas (15–20 min.) žinių apie Europos Sąjungą konkursas. „Europos egzamino“ dalyviai turės per kuo trumpesnį laiką atsakyti į 12 klausimų, susijusių su Europos Sąjungos veikimu, istorija, valstybėmis narėmis, politika bei aktualijomis. Papildomas dėmesys šiais metais skiriamas Europos kultūros paveldo metų temai ir šimtmečius švenčiančioms Europos Sąjungos valstybėms narėms.

Maloniai kviečiame šiame konkurse atstovauti mūsų bibliotekai. Paspaudę nuorodą https://egzaminas.pazinkeuropa.lt/ dalyviai turėtų pasirinkti: „Dalyvausiu kaip organizacijos atstovas“. Po to, užregistruojant savo duomenis, organizacijų sąraše pasirinkti „Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Bibliografijos-informacijos skyrius“. Vienas sėkmingiausiai egzaminą įveikęs dalyvis iš kiekvienos organizacijos bus pakviestas dalyvauti antrajame egzamino etape, kuris vyks internetu 2018 m. gegužės 16 d. Geriausiai egzaminą išlaikiusieji gegužės 22 d. bus pakviesti į finalinį „Europos egzamino“ etapą Vilniuje, „Europos namuose“. Finale dalyviai varžysis dėl puikių prizų: pažintinės kelionės į Europos Sąjungos institucijas Briuselyje, bilietų į Taliną ir skrydžių oro balionu.

„Europos egzaminą“ organizuoja Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje, bendradarbiaudama su LR Švietimo ir mokslo bei Užsienio reikalų ministerijomis, Estijos ambasada, Lux Express, Ugdymo plėtotės centru prie ŠMM, Jaunimo Europos komanda, Europe Direct. Informacinis projekto partneris – LRT.

Daugiau informacijos: http://www.pazinkeuropa.lt/