Kūrybinės dirbtuvės šeimai Vaikų literatūros skyriuje

2018 05 07

Mamos dienos išvakarėse Vaikų literatūros skyriuje rinkosi kūrybingai nusiteikusios mamos su vaikais, močiutės. Vykdant iš dalies Lietuvos kultūros tarybos finansuojamą projektą „Kartu - augti smagu“, vyko kūrybinės dirbtuvės šeimai „Mamos ateljė“.

Šeimos su ikimokyklinio amžiaus vaikais buvo pakviestos pasigaminti rankų darbo minkštą žaislą savo vaikui. Parduotuvių lentynoms lūžtant nuo masinės gamybos pliušinių, plastikinių žaislų ir lėlių, savos kūrybos žaislas įgauna visai kitą vertę. Kiekvienas rankų darbo žaislas yra unikalus, savitas, savaime mielas jį kūrusiam asmeniui, gali būti ne tik žaislas, bet ir brangi dovana artimam žmogui, prisiminimas. Svarbus ir pats kūrybinis procesas - išlaisvinama vaizduotė ir skatinamas kūrybiškumas, reikia kruopštumo, susikaupimo, improvizacijos.

Biblioteka keletui valandų virto siuvimo ateljė, kuriai vadovavo tekstilinių lėlių meistrė, tarptautinių parodų dalyvė, meno kūrėjų asociacijos narė Galina Beniušienė. Tautodailininkė atsinešė savo kurtų žaislų, pademonstravo medžiagas ir įrankius, dekoravimo priemones. Žaislas pirmiausia turi būti saugus. Siuvimui patarė naudoti natūralias medžiagas liną ar medvilnę, užpildui - specialią medžiagą, kuri nesukelia alergijos, o smulkias detales gerai pritvirtinti.

Šiaulietė lėlininkė pasiūlė pasidaryti paukštelį, kuriam nereikia daug detalių ir galima pakabinti virš kūdikio lovelės ar vežimėlio. Paukštelio kūnelis buvo pasiūtas, ruošinį reikėjo išversti, prikimšti, užsiūti, prisiūti akis, sparnelius. Kelis kartus keitėme adatas, įvairių spalvų ir storio siūlus. Daugiausia kantrybės pareikalavo kojyčių gamyba - permatomas siūlas, plonytė adata, smulkučiai karoliukai. Net dvi valandas trukusio kūrybinio proceso rezultatai džiugino visus renginio dalyvius - paukšteliai pavyko labai dailūs, visi skirtingi, nedaug skyrėsi nuo pavyzdžių. Stengtis buvo verta.

Mamos, močiutė Nijolė dėkojo G. Beniušienei už žaislų kūrimo pamoką, už galimybę nors trumpam atitrūkti nuo kasdienybės ir pajusti kūrybos džiaugsmą. Mielas, savo rankomis kurtas žaislas džiugins ir po daugelio metų.

 

 

GALERIJA