Kūrybinės knygų iliustravimo dirbtuvės su Lina Žutaute

2018 05 07

Gegužės 4 d. „Šaltinėlio“ bibliotekoje svečiavosi dailininkė, vaikiškų knygų iliustratorė, rašytoja Lina Žutautė.

„Šimto reikšmingiausių knygų vaikams ir paaugliams“ sąraše yra L. Žutautės knyga „Kakė Makė ir Netvarkos nykštukas (2010), kuri buvo pripažinta geriausia metų knyga mažiesiems skaitytojams. Pasaka „Ferdinandas ir Pū“ 2012–aisiais pelnė geriausios knygos vaikams ir paaugliams apdovanojimą, o L. Žutautė išrinkta vaikų ir paauglių literatūros karaliene. Per nepilną dešimtmetį ji yra parašiusi ir iliustravusi 12 knygų. Dailininkė knygų iliustracijas kuria jau beveik 20 metų ir sunkiai besuskaičiuoja iliustruotas knygas. Kasmet organizacija LATGA apklausia Lietuvos bibliotekas ir skelbia skaitomiausių lietuvių grožinės literatūros autorių knygų dešimtuką. Jau keletą metų sąrašo viršuje - Kakės Makės nuotykių knygos. Spalvingos ir nuotaikingos istorijos džiugina ne tik Lietuvos, bet Latvijos, Estijos, Rusijos, Danijos ir net Korėjos vaikus. Ypač didelis dėmesys šiemet Londone vykusioje knygų mugėje buvo skirtas serijai „Kakė Makė" (autorė: Lina Žutautė), kurios teisės jau parduotos 8 užsienio šalims. 

Projekto „TOP 100: skaityk, pažink, kurk“, kurį iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba, dalyvius L. Žutautė mielai įsileido į savo kūrybines knygų iliustravimo dirbtuves. Rodydama linksmas ir nuotaikingas skaidres, pasakojo, kaip kūrė iliustracijas Salomėjos Nėries eilėraščiui „Senelės pasaka“, Gendručio Morkūno knygoms, lietuvių pasakų ir sakmių rinktinei „Velnių ežeras“, kaip gimė didžiulio populiarumo sulaukusios jos knygos apie Kakę Makę, „Du paršeliai“, „Ferdinandas ir Pū“. 

Autorė pristatė ir naujausią savo knygą „Kniūkiai, arba dingusių kojinių paslaptis“. Kaip sako L.Žutautė, „tai knyga ūgtelėjusiems pirmiesiems Kakės Makės skaitytojams“. Susitikime dalyvavęs tikrasis autorės kūrybos „fanas“ rekomendavo skaityti šią knygą visiems, kurie mėgsta paslaptis, nuotykius ir siaubo elementus. 

L. Žutautė mielai atsakinėjo į pradinukų klausimus, dalino autografus ir pažadėjo parašyti dar vieną knygą apie Kakę Makę.  

 

GALERIJA