Koliažo kūrybinės dirbtuvės „Aido“ filiale

2018 05 04

Artinasi gegužės 9-oji, kai minėsime Tarptautinę Europos dieną. 2018-ieji – Europos kultūros paveldo metai. Biblioteka įsijungė į bendrą projektą, skirtą Europos dienai paminėti. Gegužės 3 d. „Aido“ filiale vyko koliažo kūrybinės dirbtuvės „Raštuota staltiesė Europai“.

Į užsiėmimą rinkosi aktyviausi bibliotekos skaitytojai ir vaikai iš Šiaulių m. savivaldybės globos namų (socialinė pedagogė Regina Gedminaitė). Biblioteka virto tikromis dirbtuvėmis. Koliažo paslapčių vaikus mokė bibliotekos dailininkė Dalia Brazlauskienė. Vaikai kūrė lietuvišką staltiesę su tautiniais motyvais. Lietuviški raštai – kultūros paveldas. Staltiesė lietuviams turi didelę reikšmę jų gyvenime. Su susirinkusiais kalbėjomės apie mūsų šalies vertybes, kultūrą. Esame skirtingi, tačiau mus visus vienija demokratijos, laisvės, kultūros vertybės. Mūsų kultūros paveldas labai svarbus kuriant Europos ateitį. Turime jį vertinti, išsaugoti, pasidžiaugti, branginti. Koliažo pagalba siekiemė, kad vaikai iš arčiau susipažintų su savo kultūros paveldu ir labiau juo domėtųsi. Taip pat norėjome susirinkusius paskatinti dalytis Europos paveldu, jį vertinti. Europos paveldas priklauso mums visiems. Renginio metu vaikai pasisėmė žinių ir apie Europos Sąjungą.

Kurdami vaikai buvo aktyvūs ir išradingi. Jie liko patenkinti, pasisėmė naujų ir gražių idėjų. Renginio pabaigoje vaišinomės kvapnia arbata, sausainiais bei saldainiais. Kiekvienas vaikas gavo po knygelę „Pažinkime Europą“. Laikas bibliotekoje prabėgo greitai, pasidžiaugėme vieni kitų darbais.