Šeimų erdvėje vaikai išbandė naujoves

2018 05 02

Gegužės 2 dieną Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos „Saulės“ filiale įsikūrusioje Šeimų erdvėje (K. Korsako g. 10) apsilankė Šiaulių „Sandoros“ progimnazijos 1b klasės mokiniai, lydimi mokytojos Lauros Girdvainienės.

Šeimų erdvės darbuotoja supažindino vaikus su veiklomis, kuriomis galima užsiimti naujai atsidariusioje vietoje. Mokiniai noriai atlikinėjo intelektualias užduotis, žaidė mokomuosius žaidimus ant interaktyvaus stalo – mažieji svečiai buvo ypač sužavėti jo galimybėmis ir prasitarė svajojantys turėti tokį stalą namuose. Taip pat vaikai pasinėrė į meno terapiją piešdami ant šviečiančių stiklo molbertų, kurdami paveikslėlius ant smėlio bei šviesos spalvų staliukų – mokiniai įsitikino, kad šie užsiėmimai atpalaiduoja, ramina, sumažina stresą. Neliko neišbandyti ir Xbox žaidimai, kuriuos žaisdami vaikai ne tik smagiai praleidžia laiką, bet kartu mokosi kalbų, ugdo reakciją, strateginį mąstymą.

Mokiniams naujoji erdvė labai patiko, įsitraukę į siūlomas veiklas, vaikai nebenorėjo jos palikti. Kadangi liko dar nemažai neišbandytų žaidimų, užsiėmimų, atsisveikinome iki kitų linksmų susitikimų.

Šeimų erdvė įkurta įgyvendinant 2014-2020 m. Interreg V-A Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programos projektą „Development of Innovative library solutions for different generations in the border region“ (Inovatyvių bibliotekos sprendimų skirtingoms kartoms plėtra pasienio regione) Nr. LLI-110, Savitarnos paslaugos bibliotekoje skirtingoms kartoms, finansuojamą Europos Sąjungos lėšomis.

Šis straipsnis parengtas naudojant Europos Sąjungos finansinę paramą. Už šio straipsnio turinį atsako Šiaulių miesto savivaldybės viešoji biblioteka. Jokiomis aplinkybėmis negali būti laikoma, kad jis atspindi Europos Sąjungos nuomonę.

logosito