„Rėkyvos lobių paieška“ Europos dienos proga

2018 05 02

Gegužės 2 d. į Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Rėkyvos filialą (Energetikų g. 7) atkeliavo Šiaulių Rėkyvos progimnazijos 6b klasės mokiniai, lydimi istorijos mokytojos Inos Rimkuvienės.

Į biblioteką vaikai susirinko paminėti artėjančios Europos dienos, kuri vyksta gegužės 9 d. Kadangi 2018 m. yra paskelbti Europos kultūros paveldo metai, todėl šį kartą mokiniai turėjo galimybę išmėginti interaktyvų žaidimą „Rėkyvos lobių paieška“, kurio metu mokiniai keliavo po tam tikras Rėkyvos mikrorajonui svarbias vietas, jie aplankė bajorų Karpių statulą, kapinaites, koplytėlę, mokyklą, zuikinę, Grabavičiaus, mokyklą bei, žinoma, biblioteką.

Mokytojos I. Rimkuvienės iniciatyva buvo aplankytas dar vienas objektas: karo lakūno, Antano Kairaičio akmuo, kadangi šis lakūnas 1930 m. birželio 13 d. skrisdamas lėktuvu nuskendo Rėkyvos ežere, o lėktuvo liekanos iki šiol dar nėra rastos. Tačiau gegužės 7 dieną Rėkyvos ežere vyks ekspedicija, kurios metu bus ieškoma lėktuvo liekanų.

Šeštokai žygio metu aktyviai praleido laiką, sužinojo nemažai vertingos informacijos apie mikrorajoną.