Edukacinis užsiėmimas „Komiksų paieška internete“

2018 04 30

Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos „Šaltinėlio“ filiale balandžio 26 dieną vyko projekto „KomiksLaB - Komiksai Lietuvos bibliotekose skaitmeninei atskirčiai mažinti“ užsiėmimas, skirtas komiksų paieškai internete.

Susirinkusiems į užsiėmimą edukatorė Ligita Laurinskytė pristatė įvairias internetines svetaines, kuriose galima rasti komiksų lietuvių kalba. Kadangi lietuviškų komiksų svetainių yra nedaug, todėl išbandyta ir peržiūrėta daugumą jų.

Daug informacijos komiksų skaitytojams yra pateikta svetainėje www.komiksai.com. Savo svetainėje www.gerdajord.lt darbus publikuoja komiksų kūrėja Gerda Jord. Miglės Anušauskaitės darbų yra įvairiose svetainėse, daugiausia jų „Šiaurės Atėnų“ internetiniame portale www.satenai.lt. Projekto dalyviams taip pat buvo pristatyti  komiksai be teksto burbulų.

Atliekant praktines užduotis su planšetiniais kompiuteriais, užsiėmimo dalyviai internete ieškojo nurodytų svetainių, rinko pačias įdomiausias bei kaip galima smulkiau aprašė edukatorės pasiūlytą 3-4 paveikslėlių komiksą.