Susitikimas su savanore Ana iš Ukrainos „Saulės“ filiale

2018 04 30

Balandžio 25 d. „Saulės“ bibiliotekoje susirinkę Gytarių progimnazijos aštuntokai minėjo Europos dieną. Jie susitiko su bibliotekoje dirbančia savanore Ana, kuri pristatė jiems Europos Savanorių Tarnybos inicijuotą galimybę savanoriauti visose Europos šalyse.

Ana supažindino mokinius su savanoryste, aptarė su mokiniais jų asmeninius požiūrius į savanorystę, kam ji reikalinga ir ką ji duoda, kalbėjo apie savanorystės įtaką asmeniui ir jį priimančiai organizacijai, apie galimybes vykti į kitą šalį. Savanorė pabrėžė, kad tarptautiniai savanorystės projektai siekia ugdyti jaunų žmonių pilietiškumą, solidarumo jausmą, skatinti kitų kultūrų pažinimą, stiprinti tarpusavio supratimą ir toleranciją.

Šio renginio metu didelis dėmesys buvo skiriamas Europos šalių kultūrai. Mokiniai su savanore aptarė stereotipus, kuriuos vaikai yra susidarę apie įvairias Europos šalis, žaidė žaidimus grupėse. Mokiniai turėjo galimybę pademonstruoti savo žinias apie įvairias Europos šalis, jų kultūrą, papročius, įžymias vietas ir kartu pagilinti savo žinias bei šnekamąją anglų kalbą.

Pabaigoje savanorė pristatė Ukrainą su nuotraukomis ir papildoma medžiaga (nacionaliniais marškinėliais, pinigais, vėliava, atvirutėmis su tautiniais rūbais).

Mokiniai suprato, kad ir jų asmeniniai interesai gali keisti kitų žmonių gyvenimus.

 

 

GALERIJA