Spalvinga piešimo edukacija Šeimų erdvėje

2018 04 27

Minint Nacionalinę Lietuvos bibliotekų savaitę, balandžio 26 dieną Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos „Saulės“ filiale įsikūrusioje Šeimų erdvėje vyko piešimo edukacija šeimoms „Kuriame knygos herojų“.

Atsižvelgiant į šių metų Nacionalinės bibliotekų savaitės šūkį – „Mes kuriame ateitį“, šeimos taip pat kviestos leisti laiką kartu ir kurti: ant šviečiančių stiklo molbertų piešė savo mėgstamiausius knygų herojus, kūrė piešinėlius ant smėlio ir šviesos stalelių. Edukacijos metu Šeimų erdvėje „apsigyveno“ vilkas, miške sutikęs Raudonkepuraitę, pagrandukas, princesė, undinėlė, lenktynėse dalyvavusios sraigės ir kiti vaikų mėgstami knygų herojai.

Piešimas ant šviečiančių stiklo molbertų ar staliukų su smėliu – neįprasta, įtraukianti veikla, kurios metu ne tik ugdomas kūrybiškumas, bet ir atsipalaiduojama, nes tai puiki relaksacinė terapija. Spalvų valdymo blokelis suteikia galimybę keisti spalvas, nustatyti jų intensyvumą, bei įvairius efektus – taip piešiniui suteikiamos vis naujos spalvos ir prasmės.

Šeimų erdvė įkurta įgyvendinant 2014-2020 m. Interreg V-A Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programos projektą „Development of Innovative library solutions for different generations in the border region“ (Inovatyvių bibliotekos sprendimų skirtingoms kartoms plėtra pasienio regione) Nr. LLI-110, Savitarnos paslaugos bibliotekoje skirtingoms kartoms, finansuojamą Europos Sąjungos lėšomis.

Šis straipsnis parengtas naudojant Europos Sąjungos finansinę paramą. Už šio straipsnio turinį atsako Šiaulių miesto savivaldybės viešoji biblioteka. Jokiomis aplinkybėmis negali būti laikoma, kad jis atspindi Europos Sąjungos nuomonę.

logosito