Peliukai susipažino su bibliotekininko profesija

2018 04 26

Balandžio 25 d., trečią Nacionalinės bibliotekų savaitės dieną, į Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Rėkyvos filialą atkeliavo lopšelio – darželio „Bangelė“ „Peliukų“ grupės auklėtiniai, lydimi Rasos Kildunavičienės ir Nastės Vaitkienės. Į biblioteką darželinukai atkeliavo susipažinti su bibliotekininko profesija.

Vaikų buvo paklausta, ką veikia bibliotekininkai, buvo sulaukta gana šmaikščių pastebėjimų: pamačiusi, kad ant sienų kabo daug įvairių piešinių, Elzė pastebėjo, kad bibliotekininkė kabina piešinius, kiti vaikai pasakė, kad čia išduodamos knygos, kad užsiėmimų metu žiūrimi įvairūs filmukai. „Peliukams“ vyr. bibliotekininkė papasakojo, kad ji taip pat veda įvairius užsiėmimus, ekskursijas po biblioteką. Kadangi biblioteka – knygų namai, vaikams buvo paaiškintos ir jų naudojimo taisyklės, o pati svarbiausia – neplėšyti jų, o jeigu jos netyčia susiplyšta - jas reikia suklijuoti.

Vaikai turėjo galimybę pasigaminti savo grupės knygą. Kiekvienas nusipiešęs po delną, auklėtojos pagalba užsirašė savo vardus. Paklausti, koks bus knygos pavadinimas, visi vieningai atsakė – „Peliukai“. Darželinukai turėjo progą apžiūrėti įvairias vaikiškas knygutes, kurios visiems labai patiko, o labiausiai Linos Žutautės „Kakė Makė“.

Taigi, „Peliukai“ sužinojo apie bibliotekininko profesiją, patys turėjo progą pasigamini knygą, bei apžiūrėti tas, kurios saugomos bibliotekoje.