Šeimadienis „Aido“ filiale

2018 04 23

Lietuvos nacionalinė bibliotekų savaitė „Kartu mes kuriame ateitį“ pradėta šeimadieniu „Aido“ bibliotekoje. Balandžio 23 d. rytą į bblioteką rinkosi lopšelio-darželio „Pupų pėdas“ „Ančiukų“ grupės ugdytiniai, lydimi auklėtojų V. Stonkutės ir D. Neimantienės.

Smagiai ir turiningai praleisti laiką bibliotekoje vaikai pasikvietė ir savo mamytes, tėvelius ir močiutes. Kas gali būti svarbiau už šeimą? Kas brangiausia gyvenime? Tai šeima. Būti kartu, skaityti, kurti, svajoti – juk tai dovana. Bibliotekoje vyko kūrybinės dirbtuvės „Mano knygelė“. Grupėje vaikučiai su auklėtojomis kūrė savo knygeles, o iliustruoti jas nusprendė bibliotekoje-knygų apsuptyje. Į kūrybinį procesą įsitraukė tėveliai, močiutės. Naudodami kreideles bei spalvotus pieštukus, jie visi iliustravo savo knygeles. Kad geriau sektųsi, susirinkusieji dainavo.

Renginio metu tėveliai buvo supažindinti su bibliotekoje teikiamomis paslaugomis, veikiančiomis parodomis. Mažiesiems lankytojams buvo pristatytos pačios gražiausios knygelės: su karpytomis iliustracijomis, su šviesytėmis ir įvairiais skleidžiamais garsais. Pabaigus darbus, buvo vaidinama ištrauka iš pasakos „Pagrandukas“. Tėveliai skaitė tekstą, o darbuotojos kartu su vaikučiais bandė improvizuoti pasakų veikėjus. Tokia diena reikalinga – ji suburia vaikus, tėvelius ir senelius į gražų būrį, moko kartu veikti, pasidžiaugti atliktu darbu. Valanda prabėgo nepastebimai. Mažieji knygų kūrėjai pažadėjo kartu su tėveliais lankytis bibliotekoje, rasti daugiau laiko knygai.

Pagarba knygai tegul nutiesia kelią į kiekvieną šeimą,pasibeldžia į mažųjų širdeles.