Savarankiško užsienio kalbų mokymosi programos naudojimosi apmokymai bibliotekininkams

2018 04 19

Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos „Saulės“ filiale balandžio 17-18 d. vyko savarankiško užsienio kalbų mokymosi programos EuroTalk Interactive naudojimosi apmokymai bibliotekininkams.

2017-2019 m. Šiaulių miesto savivaldybės viešoji biblioteka, kartu su pratneriais iš Jelgavos ir Liepojos (Latvija) įgyvendina 2014-2020 m. Interreg V-A Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programos projektą „Development of Innovative library solutions for different generations in the border region“ (Inovatyvių bibliotekos sprendimų skirtingoms kartoms plėtra pasienio regione) Nr. LLI-110, Savitarnos paslaugos bibliotekoje skirtingoms kartoms, finansuojamą Europos Sąjungos lėšomis. Projekto metu Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos „Saulės“ filiale įkurtas ir 2018 m. balandžio 24 d. bus atidaromas Užsienio kalbų mokymosi centras, kuriame tiek individualiai, tiek grupėse bus galima mokytis net 7 užsienio kalbų (anglų, rusų, vokiečių, prancūzų, italų, ispanų ir latvių).

Balandžio 17-18 d. vyko pirmieji mokymai bibliotekos darbuotojams. Nauja programa centre naudotis apmokyta 30 bibliotekininkų, kurie savo žiniomis dalinsis su bibliotekos lankytojais. Mokymų metu susipažinta su programa, jos panaudojimo būdais, aptartos programos panaudojimo galimybės bibliotekoje, nauda lankytojams. Praktinių užsiėmimų metu mokytasi susikurti vartotojus, prisijungti prie programos, pereiti lygius ir pasitikrinti žinias. Taip pat daug laiko skirta žinių įtvirtinimui. Nacionalinės bibliotekų savaitės metu taip pat planuojama apmokyti 150 Šiaulių miesto ir rajono mokytojų. Tokiu būdu siekiama gerinti bibliotekos paslaugas, sudaryti  inovatyvias galimybes lankytojams gerinti savo turimas kompetencijas, plėsti žinias.

Šis straipsnis parengtas naudojant Europos Sąjungos finansinę paramą. Už šio straipsnio turinį atsako Šiaulių miesto savivaldybės viešoji biblioteka. Jokiomis aplinkybėmis negali būti laikoma, kad ji atspindi Europos Sąjungos nuomonę.

LATLIT logo LIT full RGB