Komiksų dirbtuvės Jelgavoje

2018 04 12

Šiaulių miesto savivaldybės viešajai bibliotekai, kartu su partneriais iš Jelgavos miesto bibliotekos ir Liepojos centrinės mokslinės bibliotekos, įgyvendinant 2014-2020 m. Interreg V-A Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programos projektą „Development of Innovative library solutions for different generations in the border region“ (Inovatyvių bibliotekos sprendimų skirtingoms kartoms plėtra pasienio regione) Nr. LLI-110, Savitarnos paslaugos bibliotekoje skirtingoms kartoms, finansuojamą Europos Sąjungos lėšomis, Jelgavos miesto bibliotekoje vyko komiksų dirbtuvės.

Jų metu Šiaulių miesto savivaldybėsviešosios bibliotekos Komiksų centro edukatorius Tomas Januškevičius pasidalino patirtimi kaip galima išnaudoti komiksus, kokia jų svarba šiandieninėje visuomenėje. Bibliotekininkai iš Latvijos išmėgino komiksų kūrimą tiek tradiciniais būdais, tiek pasinaudojant inovatyviomis priemonėmis. Komiksai puikiai pasitarnavo bendraujant skirtingomis kalbomis. Universali simbolių ir kūno kalba, naudojama komiksų kūrime, leido ne tik vieniems kitus suprasti, bet ir išmokti įvairių naujų frazių ir sąvokų užsienio kalbomis.

Susitikime taip pat dalyvavo Šiaulių miesto savivaldybės viešojoje bibliotekoje pagal Erasmus+ programą savanoriaujanti Anna Kidalova iš Ukrainos. Mergina trumpai pristatė savo savanoriavimo patirtį bei mokymąsi JAV, parodė savo piešiniais iliustruotą knygelę. Išreiškė viltį, kad jos darbas su iliustracijomis padės ir savanoriaujant bibliotekoje, ypač komiksų skaityklose, Užsienio kalbų mokymosi centre ir Šeimų erdvėje. Ji teigė, jog iliustracijos ir komiksai gali puikiai padėti skirtingų kartų atstovams ne tik mokytis užsienio kalbų, bet ir tobulinti kitas savo kompetencijas.

2014-2020 m. Interreg V-A Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programos projekto „Development of Innovative library solutions for different generations in the border region“ metu, siekiant pagerinti bibliotekos paslaugų efektyvumą ir lankytojams pasiūlyti naujų inovatyvių paslaugų, Šiaulių miesto savivaldybės viešojoje bibliotekoje balandžio 24 d. bus atidaromi Užsienio kalbų mokymosi centras ir Šeimų erdvė.

Šis straipsnis parengtas naudojant Europos Sąjungos finansinę paramą. Už šio straipsnio turinį atsako Šiaulių miesto savivaldybės viešoji biblioteka. Jokiomis aplinkybėmis negali būti laikoma, kad ji atspindi Europos Sąjungos nuomonę.

logosito