Edukacinės komiksų dirbtuvės su Tomu Mitkumi

2018 04 17

Vykdant projektą „KomiksLaB - Komiksai Lietuvos bibliotekose skaitmeninei atskirčiai mažinti“, balandžio 12 d. „Šaltinėlio“ filiale viešėjo animatorius, komiksų kūrėjas, „Studio Mitkus“ vyriausiasis dailininkas, Vilniaus Gedimino technikos universiteto dėstytojas Tomas Mitkus.

Bibliotekoje vyko edukacinis užsiėmimas, kurio metu svečias aiškino, kaip suvokti komikso istoriją, kaip pasirinkti komikso temą, pagrindinius komikso veikėjus, įvykius, veiksmo aplinką. Edukatorius pristatė visiems žinomus komiksų superherojus: Betmeną, Supermeną, Žmogų-vorą, pateikė personažų istorines transformacijas. Edukacijos vedėjas išskirtinį dėmesį skyrė komiksų eskizavimui, kompozicijai, teksto burbulų talpinimui, išvalymui (apvedžiojimui rašalu), spalvinimui.

Žmonėms su klausos negale, besidominantiems pirmaisiais komiksų skaitymais, viena tinkamiausių yra komiksų serija „Leičiai“. Tai pirmoji Lietuvoje, Tomo Mitkaus kartu su kolega Karoliu Zikaru sukurta istorinių - nuotykinių komiksų serija. Ją pristatydamas, T. Mitkus kalbėjo, kad kuriant komiksus apie 13 a. Lietuvą, buvo siekiama parodyti daug to laikmečio autentiškų vizualių detalių. Projekto dalyviai išgirdo „Leičiai” iliustruotojo pasakojimus apie istorinius iššūkius, iškilusius kūrybos etape.

„Komiksai yra tikrai nevaikiškas reikalas, tai – viena iš medijų, kuri šiuo metu išgyvena savo aukso amžių“,- kalbėjo T. Mitkus ir dalino patarimus, kur skaityti komiksus bei kokius rinktis.