Tarptautinė vaikiškos knygos diena Rėkyvos bibliotekoje

2018 04 11

Balandžio 11 dieną į Rėkyvos biblioteką (Energetikų g. 7) atkeliavo Rėkyvos progimnazijos 1-4 klasių atstovai, lydimi informacinių technologijų mokytojos Kristinos Juodeikienės ir progimnazijos bibliotekos vedėjos Nijolės Bacienės.

Į biblioteką pradinukai susirinko ne veltui, kadangi balandžio 2 dieną minima Tarptautinė vaikiškos knygos diena. Šią dieną daugybėje šalių rengiamos vaikų ir jaunimo literatūros savaitės. Rengiami konkursai, parodos, konferencijos, skirtos geriausioms pasaulio vaikiškoms knygoms. Nors kiek pavėluotai, Rėkyvos bibliotekoje taip pat buvo paminėta ši diena.

Vaikai turėjo progą sudalyvauti viktorinoje „Skaitau ir žinau“, kurioje buvo užduodami klausimai apie visiems gerai žinomus pasakų veikėjus: Coliukę, Pinokį, Tris paršiukus, Pelenę. Mokiniai pasiskirstę į dvi komandas, Pimpačkiukus ir Princeses, teisingai atsakė į visus užduotus bei papildomus klausimus, taigi viktorina baigėsi lygiosiomis.

Vaikai turėjo dar vieną užduotį, kiekviena komanda išsirinko po penkias gražiausias knygas ir jas trumpai pristatė, taip pat visi turėjo progą nuspalvinti jiems jau mokytojų paruošta knygų skirtuką.

Taigi, Rėkyvos bibliotekoje vaikiškos knygos diena buvo paminėta viktorinos pagalba, o vaikai parodė, kad jų žinios apie įvairias pasakas yra labai geros.