Edukacinis garsinio skaitymo užsiėmimas – susitikimas su K. Kasparavičiumi

2018 04 11

Balandžio 10 d. „Šaltinėlio“ bibliotekoje, ką tik sugrižęs iš Bolonijos knygų mugės, svečiavosi grafikas, iliustruotojas, rašytojas Kęstutis Kasparavičius. Susirinkusiems projekto „TOP 100:skaityk, atrask, kurk!“ dalyviams svečias pasakojo apie tai, kaip jis pradėjo piešti bei rašyti. 

Žinomo rašytojo ir vaikų literatūros iliustruotojo kelias į pripažinimą prasidėjo nuo 1984 m., kai baigęs Vilniaus dailės akademiją ėmė dirbti kaip laisvas dailininkas. Pirmosios autoriaus knygos „Kvailos istorijos“ (2005), „Trumpos istorijos“ (2006), „Braškių diena: paslaptingos istorijos“ (2007) pasirodė Taivane kinų kalba. Per kelis kūrybos dešimtmečius iliustruota per 60 knygų, parašyta 17 knygų vaikams. „Šimto reikšmingiausių knygų vaikams ir paaugliams“ sąraše net dvi K. Kasparavičiaus knygos – „Dingęs paveikslas“ (2007) ir „Kvailos istorijos“ (2005).

K. Kasparavičius vaikams pasakojo apie knygos „Kaimynė už kampo“ (2016) kūrimo procesą ir kruopštų medžiagos apie jos herojus – Brazilijos Amazonės džiunglių Anakondą, triušį Rausvanosį, autobuso vairuotoją ir kitus  -  rinkimą. Kaip teigė autorius, „tai knyga kurioje nupieštas Vilnius“. Svečias rodė vaikams knygos nespalvotus eskizus, ir tuos pačius piešinius, nutapytus akvarele bei demonstravo savo teptukus: didįjį, skirtą akvarelės liejimui ir mažiausią, kurį laiko savo herojų atgaivintoju. Vaikai spėliojo, iš kokių gyvūnų plaukų jie pagaminti.

Renginyje autorius perskaitė pirmąją parašytą istoriją „Čiulbantis žmogus arba giesmininkas“, kurią sukūrė dar 2002 m. Istorija buvo išspausdinta knygoje, skirtoje nukentėjusiems nuo žemės drebėjimo Taivane vaikams paremti.

Nors svečias skatino klausti nerimtų klausimų, pradinukai uždavinėjo įvairiausius ir nerimtus, ir rimtus klausimus: „kiek jums metų?”, „ar jūs skaitote šiuo metu?”, „ar galit ateiti į S. Sondeckio menų gimnaziją pamokyti dailės?“, „ar jums patinka jūsų darbas?“, „kokia storiausia jūsų knyga?“ – ir dar daug kitų, į kuriuos K. Kasparavičius stengėsi atsakyti.

Susitikimas padovanojo šiltą bendravimą ir daug gerų emocijų, o patiems tikriausiems K. Kasparavičiaus kūrybos gerbėjams – dar ir autografą ar asmenukę su menininku.

 

Projekto veiklos iš dalies finansuojamos Lietuvos kultūros tarybos.

KT logo

GALERIJA