Atvelykio paminėjimas Rėkyvos bibliotekoje

2018 04 10

Balandžio 9 dieną Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Rėkyvos filiale (Energetikų g. 7) įvyko Atvelykio paminėjimas.

Atvelykis – pirmasis sekmadienis po Velykų, aštuntoji diena po Kristaus prisikėlimo, užbaigianti velykinę savaitę. Dažniausiai šia proga susirenka giminės, nespėjusios susitikti per Velykas, tačiau šį kartą į biblioteką atvyko Rėkyvos senjorų klubas, o papasakoti apie Velykų prasmę buvo pakviestas Rėkyvos klebonas Donatas Grabažis.

Prie Atvelykio stalo vyko įvairios diskusijos apie religines šventes, jų simboliką. Senjorai domėjosi įvairiomis temomis. Klebono buvo klausiama, kokia visgi katalikiška šventė yra svarbesnė Kalėdos ar Velykos, taigi sužinojome, kad Velykos yra pati svarbiausia katalikiška šventė, kadangi jos įrodo prisikėlimą, atgijimą. Ne tik sielos, bet ir gamtos, pačio žmogaus, o pagrindinis simbolis – kiaušinis taip pat simbolizuoją gyvybę ir jos atsiradimą.

Taigi, Atvelykis Rėkyvos bibliotekoje buvo paminėtas labai prasmingai, ne tik senjorai, bet ir bibliotekos darbuotojos nemažai sužinojo apie religiją, simboliką, o Senjorų bendruomenė laukia kitų susitikimų bibliotekoje.