Tarptautinė knygos diena „Šaltinėlio“ filiale

2018 04 05

Balandžio 3 d. „Šaltinėlio“ filiale paminėta Tarptautinė vaikų knygos diena. Renginyje dalyvavo Šiaulių lopšelio-darželio „Žibutė“ auklėtiniai ir jų tėveliai. Visus pasveikino ir susitikimu pasidžiaugė lopšelio-darželio „Žibutė“ direktorė Audronė Karulaitienė. Paruošta paroda „Kuriu Knygą“. Mažieji, padedami auklėtojų, šeimos narių, padarė knygutes skirtas Lietuvai ir draugystei, patys jas pristatė.

Kodėl Tarptautinė vaikų knygos diena minima balandžio 2 d.? Kas parašė pasakas, kurios mus lydi nuo kūdikystės: „Coliukė“, „Sniego karalienė“, „Karalaitė ant žirnio“, „Kiauliaganis“, „Nauji karaliaus drabužiai“? Kaip organizuojamas Tarptautinės vaikų knygos dienos paminėjimas? Mažieji sužinojo atsakymus į šiuos ir dar daug kitų klausimų.

Kasmet kreipimąsi į skaitytojus ir plakatą kuria vis kitos šalies rašytojai ir dailininkai. 2018 m. ši galimybė suteikta latviams.

Latvių rašytoja Inese Zandere parašė kreipimąsi į skaitytojus, o dailininkas Reinis Pētersonas sukūrė plakatą. Ištrauką iš šio teksto mažieji išgirdo ne tik lietuviškai, bet ir ukrainietiškai. Ją perskaitė bibliotekoje savanoriaujanti ukrainietė Anna Kidalova. Anna iliustruoja knygutes. Vieną pačios įliustruotą knygelę pristatė renginyje.

Mažosios dalyvės Luka ir Jorė padainavo dainelę „Lapė Snapė“, o Liepa padeklamavo Anzelmo Matučio eilėraštį „Keturi žodžiai“.

 

GALERIJA