„Romuvos“ progimnazijos moksleivių netradicinė pamoka bibliotekoje

2018 04 04

Kovo 28 d. Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Bibliografijos-informacijos skyriuje apsilankė „Romuvos“ progimnazijos 7 klasės moksleiviai, lydimi lietuvių kalbos mokytojos Mildos Viltrakienės. Čia įvyko netradicinė pamoka, kurios metu moksleiviai turėjo atlikti užduotis - paruošti įvairią informacinę medžiagą ekspedicijos „Misija Sibiras“ dalyviui. Pamokos tikslas buvo parodyti moksleiviams kokie įvairūs gali būti informacijos šaltiniai ir kiek daug yra informacijos paieškos galimybių.

Bibliografijos-informacijos skyriaus darbuotojos moksleivius supažindino su informacijos paieškos būdais, duomenų bazėmis, bibliotekos kompiuteriniais katalogais. Išklausę patarimų, kaip ir kur galima ieškoti informacijos, moksleiviai perėjo prie praktinių užduočių. Jie buvo suskirstyti grupelėmis, kurių kiekviena gavo tam tikrą temą. Per 20 minučių moksleiviai, pasinaudoję bibliotekoje esančiais informacijos šaltiniais bei duomenų bazėmis, turėjo rasti reikiamą informaciją ir parengti kūrybinį darbą: informacinį lapelį, atmintinę, bukletą ir kt.

Po praktinio užsiėmimo bibliotekos darbuotojos pakvietė svečius į ekskursiją po bibliotekos skyrius, supažindino su eksponuojamomis parodomis.