Velykinės dirbtuvės „Šaltinėlio“ filiale

2018 03 29

Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos "Šaltinėlio"filiale vyko susitikimas su S. Sondeckio menų gimnazijos mokiniais, "Sondeckiukai - menininkai gimnazijoje" grupės lankytojais. Susitikome prieš šv.Velykas edukaciniam užsiėmimui "Velykų zuikis". Edukacijos tikslas - mokyti vaikus dirbti su siūlais, išmokyti pasidaryti siūlų bumuliukus, o iš jų suformuoti kokį nors gyvūną, šįkart - zuikį.

Vaikams buvo išdalintos dviejų dydžių kortelės, ant kurių jie vyniojo siūlus. Nuėmus siūlus nuo kortelių iš didesniosios kortelės siūlų mokiniai padarė bumbulą gyvūno kūnui, iš mažesniosios - gyvūno galvai. Abu bumbulus suklijavome karštų klijų pagalba. Įveikus pagrindinę užduotį, liko įdomiausia, suteikti gyvūnui puikiai atpažįstamus simpatiškus bruožus - priklijuoti plastmasines akis ir ausis iš veltinio.

Renginio metu į darbuotojų gretas puikiai įsiliejo bibliotekos savanorė iš Ukrainos Ana Kidalova. Mergina noriai bendravo su vaikais, aiškino kaip geriau pasigaminti siūlų bumbulus, padėjo jiems atlikti smulkius darbus ir karštais klijais klijavo pagamintas detales.

Mokiniai džiaugėsi net tik savo pasigamintu Velykų zuikiu, bet ir pažintimi bei bendravimu su savanore iš kitos šalies.