Lopšinės ir žaidinimai - ankstyvajam vaikų ugdymui

2018 03 27

Vaikų literatūros skyriuje 2018 m. vykdomas Kultūros tarybos iš dalies finansuojamas projektas „Kartu - augti smagu“, skirtas jaunoms šeimoms, auginančioms vaikus iki 2 metų. Kovo 22 dieną įvyko pirmas edukacinis užsiėmimas „Ateik, saldus miegeli“. Muzikavimo ir lopšinių pamokėlę vedė vaikų kūrybinio ugdymo centro „Mikitukas“ vadovė Eglė Žalalienė.

Muzikos pedagogė pirmiausia papasakojo apie  lopšinių ir ankstyvojo muzikinio ugdymo naudą. Klausydamasis mamos lopšinių, kūdikis ne tik nurimsta ir greičiau užmiega, bet ir gauna pirmąsias kalbos pamokas. Pasikartojantys žodžiai, nesudėtingas tekstas, ramus ritmas svarbūs kalbinei raidai. Lopšinės ugdo vaiko atmintį, yra bendravimo priemonė su dar nekalbančiu kūdikiu, stiprina ryšį su šeima. Buvo pasiūlyta ir kūrybinė užduotis - padainuoti, sukurti savo lopšinę. Ir nesvarbu, ar turi mama muzikinę klausą, svarbiausia- lyriškas skambesys, švelnus , nuoširdus atlikimas ir meilė, įdedama į kiekvieną žodį, skirtą savo vaikui.

Mylavimai, juokinimai, jodinimai - antras etapas po lopšinių, dar vadinami žaidinimais. Tai dainelės ar trumpi pasakojami kūrinėliai su judesiais, norint vaikutį pažadinti, prajuokinti, supažindinti su supančiu pasauliu, lavinti vaiko kalbą, klausą, koordinaciją ir dėmesį. Žaidimai su mažylio rankomis ir pirštukais, plojimai delniukais, sūpavimai, pakylėjimai aukštyn, kutenimai - šios užduotys sekėsi geriau nei lopšinės, nes vaikai virš metukų jau nori aktyvesnės veiklos. Dainelės „Rieda vilnų kamuolėlis, vejasi jį katinėlis“ ir „Kamuoliukas rieduliukas“ išjudino visus renginio dalyvius, tam puikiai tiko plastikiniai baseino kamuoliukai. O nurimti ir atsipalaiduoti padėjo muilo burbulai.

Kviečiame mamas su ikimokyklinio amžiaus vaikais aktyviai dalyvauti projekto veiklose Vaikų literatūros skyriuje, nes kartu yra smagu. Kartu aukime, bendraukime, žaiskime, pažinkime.

 

 

GALERIJA