Bibliotekoje savanorystę pradėjo Ana iš Ukrainos

2018 03 26

Nuo 2018 m. kovo mėnesio Šaulių miesto savivaldybės viešojoje bibliotekoje savanoriauja nauja savanorė iš užsienio - Ana Kidalova iš Ukrainos. Mergina iki pat gruodžio mėnesio bibliotekoje dirbs pagal Erasmus+ projektą, kurį kuruoja jaunimo savanoriškos veiklos centras „DEINETA”. 

Ana Kidalova - tai maloni ir kūrybinga mergina, turinti patirties dirbant su įvairaus amžiaus ir skirtingų kultūrų žmonių grupėmis. Ji mokėsi pagal lyderystės mainų programą  Misurio valstijoje (JAV), kur užsiėmė įvairia savanoriška veikla: buvo vertėja, savanoriavo anglų kalbos klube, padėjo organizuoti stovyklą vaikams su specialiais poreikiais, dirbo piešimo mokytoja našlaičių namuose, padėjo skurstančioms šeimoms.  

Šiuo metu mergina dirba knygų iliustratore leidykloje, iliustruoja vaikų namų mokymo programos knygeles, moko vaikus anglų kalbos namuose, savanoriauja gimtojoje Ukrainoje, Muchačevo mieste.

Šiaulių m. savivaldybės viešojoje bibliotekoje Anos interesai platūs: ją domina tradicinė ir modernioji kultūra. Tai dailė, literatūra, kalbos, modernios technologijos, fotografija, bibliotekų istorija, pedagogika. Ji įsitikinusi, kad mokymasis moderniųjų technologijų ir knygų pagalba labai svarbus ir gali praversti įvairiose gyvenimo situacijose. Jai norisi padėti žmonėms mokytis to, ko jie niekada nesimokė, o ir pačiai mokytis ko nors naujo. 

Ana tikisi pritaikyti ir ugdyti savo lyderystės patirtį ir gebėjimus bibliotekoje, jai patinka organizacinis darbas. Mergina mano, kad išėjimas iš savo komforto zonos ir tarpkultūriniai mainai yra svarbūs žmogaus tobulėjime, ir pas mus įgytą patirtį ji galės pritaikyti namuose

 

GALERIJA