Kūrybinis užsiėmimas, skirtas Žemės dienai

2018 03 20

Kovo 19 dieną į Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Rėkyvos filialą (Energetikų g.7) atkeliavo Šiaulių Rėkyvos progimnazijos 2a klasės mokiniai, lydimi Ilonos Kievišienės.

Į biblioteką mokiniai atvyko paminėti pasaulinės Žemės dienos, kuri yra švenčiama kovo 20 dieną. Šiomis dienomis ateina pavasario lygiadienis – dienos ir nakties ilgumas tampa vienodas visoje planetoje. Paprastai šią dieną organizuojamos įvairios akcijos, norint palaikyti švarą gamtoje, vyksta įvairūs šventiniai renginiai, kūrybiniai užsiėmimai.

Rėkyvos bibliotekoje vyko kūrybinis užsiėmimas – antrokai, pasiskirstę grupėmis, piešė plakatus skirtus mūsų planetai, kuriuose jie įvardijo, kaip reikia saugoti ir gerbti aplinką. Juk švaros ir tvarkos palaikymas prasideda nuo mūsų pačių, todėl vaikų buvo paprašyta apibrėžti savo delnus ir juose parašyti, kokius jausmus jiems sukelia jų planeta ir kaip ją reikia tausoti.

Vaikai savo „delnuose“ akcentavo, kad myli savo planetą, kad norint palaikyti švarą reikia nešiukšlinti.

Taigi, vaikai kūrybingai praleido popietę bibliotekoje, sužinojo nemažai vertingos informacijos apie šią dieną, bei tobulino darbo įgūdžius komandoje.