Netradicinė lietuvių kalbos pamoka Vaikų literatūros skyriuje

2018 03 16

Kovo 13 dieną Vaikų literatūros skyriuje vyko netradicinė lietuvių kalbos pamoka „Kalbėti lietuviškai taisyklingai - garbinga“, kurioje dalyvavo Gegužių progimnazijos 8 klasės mokiniai su lietuvių kalbos mokytoja Birute Petkuviene.

Susitikimo metu kalbėta apie visuomenės raštingumą, kalbos kultūra, taisyklingos lietuvių kalbos vartojimą reklamose ir skelbimuose bei jose daromas klaidas, humorą. Reklamos kalbos ypatumus pristatė Šiaulių universiteto doktorantė Irma Jurgaitytė. Svarbiausias reklamos tikslas atkreipti dėmesį ir šokiruoti, tad neretai jos įžeidžia žmones. Todėl svarbu, kad reklamose būtų naudojami tik tinkami cenzūriniai žodžiai. Popietės metu mokiniai ir mokytoja uždavė nemažai klausimų doktorantei ne tik apie reklamos kalbą ar lietuvių kalbą, bet juos sudomino ir doktorantūros studijos.

Moksleiviai labai gerai, bent jau leksikos srityje, suvokia, kas yra taisyklinga, kas – ne, kas yra jų žargonas, kas – ne. Taip pat įsitikimo, kad lietuvių kalba yra spalvinga, nors ir sudėtinga, o žodžius reikia naudoti taisyklingai ir atsakingai.

 

GALERIJA