Jubiliejinis Garbės kraštotyrininkės Irenos Rudzinskienės vakaras

2018 03 16

Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Bibliografijos-informacijos skyriuje sveikinimais, gėlėmis, draugiškais palinkėjimais pagerbta 85–ąjį gimtadienį švenčianti Garbės kraštotyrininkė, Mikelio prizo laureatė Irena Rudzinskienė. Neįkainojamą dovaną sukaktuvininkei paruošė kraštotyrininkė, pedagogė, fotomenininkė Birutė Marija Musneckienė – ji parengė ir išleido knygą „Moteris“ bei suruošė bibliotekoje fotografijų parodą.

Medžiaga ir fotonuotraukos knygai bei parodai surinktos iš Irenos Rudzinskienės, Birutės ir Algirdo Musneckių asmeninių bei Bibliografijos-informacijos skyriaus rinkinių. Pradžioje ką tik išleistą knygą apie I. Rudzinskienę pristatė pati autorė B. Musneckienė. Pristatant knygą buvo prisimintos tiek liūdnos, tiek džiaugsmingos kraštotyrininkės gyvenimo akimirkos, paskaityta ištraukų iš knygos. Knygoje galima susipažinti ne tik su kraštotyrine I. Rudzinskienės veikla, bet ir paskaityti jos kurtų eilėraščių, apsakymų.

Susirinkusieji negailėjo vakaro kaltininkei gražių žodžių, jie žavėjosi jos darbais, talentu, įvairiais pomėgiais, kruopštumu, ne kartą vadino ją „kraštotyros bitele“. I. Rudzinskienė ypač žinoma kaip neprilygstama genealogijos medžių sudarinėtoja. Šiaulių kraštotyros draugijos pirmininkė Virginija Šiukščienė įteikė I. Rudzinskienei padėkos raštą. Kraštotyrininkė Laimutė Varkalienė įteikė sukaktuvininkei kultūrologės Irenos Seliukaitės sveikinimą. Renginį vedė pedagogė, kultūros veikėja Janina Tepliajeva.

Parodą Bibliografijos-informacijos skyriuje (Aido g. 27) kviečiame aplankyti iki balandžio 12 d.