Projekto „KomiksLaB - Komiksai Lietuvos bibliotekose skaitmeninei atskirčiai mažinti“ partnerių susitikimas

2018 03 13

Pradedama įgyvendinti jungtinį trijų Lietuvos bibliotekų - Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos, Utenos A. ir M. Miškinių viešosios bibliotekos ir Vilniaus centrinės bibliotekos – projektą  „KomiksLaB - Komiksai Lietuvos bibliotekose skaitmeninei atskirčiai mažinti“. Kovo 12 d. Komiksų centre vyko projekto partnerių susitikimas, kuriame be minėtų bibliotekų atstovų dalyvavo ir partneriai iš  Vilniaus universiteto Komunikacijos fakulteto Skaitmeninių medijų laboratorijos.

Susitikimo metu buvo aptartos būsimos projekto veiklos, terminai, programos poveikio vertinimo tyrimas, edukacinių mokymų metodikos bei komiksų literatūros parinkimo klausimai.

Šiauliuose įkurta komiksų erdvė, anot Vilniaus universiteto Komunikacijos fakulteto docentės dr. Zinaidos Manžuch,  „atskleidė didžiulį komiksų potencialą bendruomenės veikloje, tačiau jie netaikyti dirbant su socialiai atskirtais vartotojais.“ Projekto metu „Šaltinėlio“ filiale bus siekiama padidinti kurčiųjų  ir neprigirdinčiųjų  bibliotekos lankytojų motyvaciją naudotis skaitmeninėmis technologijomis pasitelkiant komiksais grindžiamas skaitmeninio raštingumo ugdymo programas.

Projektas remiamas Lietuvos kultūros tarybos.