„Misija Sibiras'17“ fotografijų parodos pristatymas

2018 03 12

Jau tradiciškai „Misija Sibiras“ ekspedicijoms sugrįžus iš lietuvių tremties vietų Sibire, misija tęsiasi Lietuvoje. Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Skaitytojų aptarnavimo skyriuje taip pat keletą metų lankėsi ekspedicijos dalyviai ir pristatydavo fotografijų parodas, bei pasakodavo patirtus įspūdžius. Šiemet, minint atkurtos Lietuvos šimtmetį, bibliotekoje vėl pristatoma fotografijų paroda, kuria skleidžiama pilietiškumo žinia visiems bibliotekos lankytojams.

„Misija Sibiras 17“ fotografijų paroda bibliotekoje buvo pristatyta skaitytojams, artėjant Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienai. 2017m. ekspedicija lankėsi Irkutsko srities Nižneudinsko bei Tulūno rajonuose, kur sutvarkė 9 kapines, nužygiavo daugiau nei 100km pėsčiomis, pastatė 9 kryžius bei susitiko su lietuviais ar jų palikuonimis, tebegyvenančiais Sibire. 16 žmonių komanda į ekspediciją vyko 2017m. vasarą, o tikrąją misiją atlieka grįžę namo.

Kartu su fotografijų paroda, skaitytojams pristatėme spaudinių parodą „Lietuvos partizaninis judėjimas“, skirtą Adolfo Ramanausko – Vanago 100-ųjų gimimo metinių proga.