Tautodailininkės, Astos Liaudanskienės, sukurti lėlių namai Lieporių bibliotekoje atvėrė duris lankytojams

2018 03 09

Autorinė tautodailininkės, tekstilininkės, žaislų kūrėjos, Astos Liaudanskienės, paroda „Lėlės - mano kūrybinė saviraiška“ sukėlė milžinišką susidomėjimą tarp suaugusiųjų ir mažųjų Lieporių bibliotekos lankytojų. Autorė pristato interjerines lėles ir jų kompozicijas, lėles-dėžutes ir lėles-pieštukines, pasakų veikėjų kompozicijas, pasakų veikėjų kompozicijas, lėles, skirtas vaidybai, pažintinei veiklai.

Parodą lydi gausybė edukacinių užsiėmimų, kuriuos veda pati tautodailininkė Asta. Atvertus tautodailininkės sukurtą stebuklingą pasakų knygą, mažuosius žiūrovus pasitinka herojai iš pasakų „Trys paršiukai“, „Vilko popieriai“, „Pagrandukas“.

Ant palangės susodintos lėlės-spalviukai, supažindina su spalvų žaismu, lėlės-gyvulėliai prasmingai parodo gamtos natūralų didingumą ir vaikus prieinamai supažindina su gimimu.

Susipažinę su lėlių įvairove, ir medžiagomis, mokinukai patys iš šaukštelių, kuria velykinius zuikučius ir juos dekoruoja. Edukaciniuose užsiėmimuose bei parodos pristatyme jau dalyvavo Dainų progimnazijos pirmokai, Rasos progimnazijos pradinių klasių moksleiviai. Eilėje laukia lopšelio-darželio „Varpelis“ ugdytiniai.

Lieporių biblioteka, kaip viena mažoji skaitytoja sakė, tampa tikrais lėlių namais.

Paroda vyks iki kovo 31 dienos.