Baigiamasis akcijos renginys „Šimtas linkėjimų Lietuvai“

2018 03 09

Kovo 7 d. Vaikų literatūros skyriuje vyko pilietinės akcijos „Lietuvybės medžio kūrimo“ baigiamasis renginys. Dar 2017 metais pradėta vykdyti akcija, iki Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo šimtmečio pagaminti 100 Lietuvos vėliavos spalvų ąžuolo lapelių, baigėsi.

Bibliotekos dailininkės D. Brazlauskienės pagamintas ąžuolas galiūnas pasipuošė šimtu lapelių. Bibliotekos skaitytojai, renginių dalyviai, miesto svečiai visus metus buvo kviečiami gaminti stilizuotus ąžuolo lapelius ir ant jų parašyti kas jiems yra Lietuva. Daugiausia lapelių padarė lopšelio-darželio „Voveraitė“ ugdytiniai, „Gegužių“ progimnazijos, „Saulėtekio“ gimnazijos moksleiviai.

Į baigiamąjį renginį atėję Gegužių progimnazijos antrokai su mokytoja I. Vinickiene susipažino su paruošta vaizdine medžiaga apie mūsų valstybės praeitį, Vasario 16-osios ir Kovo 11-osios nepriklausomybės aktų turiniu, valstybės simboliais, papročiais ir tradicijomis - visu tuo, kas mums brangu ir savita. Renginio dalyviai suskaičiavo ant medžio šakų buvusius lapelius ir pagamino dar 27, tiek trūko iki šimto.

Ant daugumos lapelių yra sveikinimai ir linkėjimai Lietuvai ne tik lietuvių, bet ir italų, lenkų, vokiečių kalbomis. Daugiausia linkėjimų - visada būti laisvai, laimės jos piliečiams, vilties ir tikėjimo, kad daugiau niekada nereikėtų kovoti ir pralieti kraujo. Yra ir pažadas ginti Lietuvą. Ant stilizuoto medžio yra ir raudonų širdelių su užrašu „Aš labai myliu Lietuvą“- taip akcijos dalyviai išreiškė meilę savo gimtajam kraštui.