Rėkyvos filiale susipažinta su bibliotekininko specialybe

2018 03 09

Kovo 8 dieną į Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Rėkyvos filialą (Energetikų g. 7) atkeliavo Šiaulių Rėkyvos progimnazijos 5 klasės mokiniai, lydimi mokyklos bibliotekos vedėjos Nijolės Bacienės.

Į biblioteką mokiniai atkeliavo susipažinti su bibliotekininko specialybe. Penktokams buvo paaiškinta, kokios yra bibliotekininko pareigos, neskaitant dokumentų išdavimo ir grąžinimo. Vaikams buvo papasakota, kad šiuolaikinis bibliotekininkas – žingeidi, įvairiapusiška ir tikrai nenuobodi asmenybė. Vaikams buvo papasakota apie kitas veiklas vykdomas bibliotekose: apie renginių organizavimą, apie tai, kad Rėkyvos bibliotekoje jie gali pasiskolinti ne tik knygas bet ir šiaurietiško ėjimo lazdas.

Taip pat vaikų buvo klausiama, kokia turėtų būti bibliotekininkė, pasak penktokų ji turėtų būti mandagi, padedanti, draugiška vaikams. Jų taip pat buvo paprašyta papasakoti, kokia jų svajonių biblioteką. Dauguma svajojo apie jaunimo erdves, kuriose būtų virtualios realybės akiniai, „Playstation“ žaidimų kompiuteris, žinoma, ir „Xbox“. Taip pat vaikai svajojo apie dronus, kurie atgabentų jiems norimas knygą... Gal tolimoje ateityje taip ir bus? Mokiniams buvo leista susipažinti su bibliotekininko specialybe iš arčiau – jiems buvo suteikta galimybė patiems išduoti ir grąžinti knygas, beveik visi norėjo išmėginti, tai ką daro bibliotekininkė.

Taigi, penktokai sužinojo nemažai informacijos apie bibliotekininko specialybę, ir kas žino, gal ateityje vienas iš jų norės tapti bibliotekininku...