„Spindulio“ filiale paminėta Užgavėnių šventė

2018 02 13

Užgavėnės – žiemos pabaigos šventė, kuri neįsivaizduojama be blynų, triukšmingų dainų, šokių, ir, žinoma, Morės! Ruošiantis švęsti šią žiemos išvarymo šventę, vasario 8 dieną į Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos „Spindulio“ filiale organizuotą edukacinį užsiėmimą „Kokios gi Užgavėnės be Morės?“ buvo pakviesti Šiaulių lopšelio-darželio „Coliukė“ ugdytiniai „Bildukai“ (auklėtoja Asta Želionienė).

Pasiklausę įdomios informacijos apie Užgavėnes, jų tradicijas ir papročius, vaikai traukdami smagias dainas klijavo aplikacijas ir gamino „baisiai gražias“ Mores. AplikuotųMorių parodą galima apžiūrėti „Spindulio“ bibliotekoje iki vasario 16 d.

Vasario 13 dieną Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos „Spindulio“ filialo darbuotoja buvo pakviesta į Užgavėnių šventę Gubernijos mikrorajone, kurią organizavo Šiaulių kultūros centro Aklųjų ir silpnaregių skyrius. Visi smagiai paminėjo žiemos išvarymo šventę, persirengėliai triukšmavo, dainavo, šoko, stebėjo Lašininio ir Kanapinio kovą, vaišinosi paskutiniais Morės pietumis ir kvietė pavasarį greičiau ateiti. Žiema, žiema, bėk iš kiemo!