Netradicinio ugdymo diena bibliotekoje

2018 02 14

Dainų progimnazijos mokiniai vasario 9-ąją, netradicinio ugdymo dieną, skirtą gimtosios kalbos puoselėjimui, praleido kitoje aplinkoje. 5–8 klasių mokiniai aplankė kaimynystėje esančią Šiaulių miesto savivaldybės viešąją biblioteką.

Penktokai „Aido“ filiale rinko Metų knygą, vyresnieji - Skaitytojų aptarnavimo skyriuje susipažino su skaitytojų aptarnavimo taisyklėmis, skaitytojo bilieto įsigijimo tvarka, knygų išdavimo ir grąžinimo ypatumais. Konferencijų salėje, ekrane buvo demonstruojamos nuotraukos iš Misija Sibiras 17 ekspedicijos į Irkutsko sritį. Kadangi šiemet projekto Misija Sibiras 17 organizatoriai nori paskleisti žinią į visus Lietuvos kampelius, tai dalinasi nuotraukomis virtualiai. Nuotraukas apžiūrėjo visi apsilankę mokiniai, o su jų turiniu supažindino Skaitytojų aptarnavimo skyriaus vedėja Laimutė Šileikienė.

Bibliografijos-informacijos skyriuje Dainų progimnazijos moksleiviai buvo supažindinti su skyriaus veikla. Jiems papasakota, koks yra bibliografo darbas, kokių leidinių galima rasti šiame skyriuje, akcentuotos informacijos paieškos galimybės. Kadangi moksleiviai lankėsi artėjant Lietuvos valstybės atkūrimo 100 metų sukakčiai, pasakojimui iliustruoti buvo pasirinktos skyriuje saugomos Lietuvos enciklopedijos ir kiti Lietuvos valstybingumą atspindintys leidiniai. Po to mokiniai buvo pakviesti į konferencijų salę, kur jiems buvo papasakota apie skyriuje saugomą Senų ir retų leidinių kolekciją. Pristatytas seniausias kolekcijos egzempliorius – 1848 m. išleista Motiejaus Valančiaus „Žemajtiu wiskupiste“. Mokiniams buvo atrinktos jų amžių atitinkančios senosios knygos. Jie galėjo pamatyti, iš kokių vadovėlių vaikai mokėsi XX a. pradžioje. Taip pat moksleivius sudomino senieji leidiniai apie Šiaulius: 1930 m. išleista J. Puzino knyga „Šiaulių miestas“, 1938 m. albumas „Šiaulių miesto savivaldybės tarnautojai, skirtas Lietuvos 20 metų nepriklausomybės sukakčiai paminėti.

Po to svečiai apžiūrėjo bibliotekoje veikiančias parodas ir Lietuvos valstybės atkūrimo šventei papuoštą biblioteką.