Rėkyvos filiale viktorina „Moki žodį – žinai kelią“ skirta gimtosios kalbos dienai

2018 02 12

Vasario 9 dieną Šiaulių miesto kultūros centro Rėkyvos skyriuje (Energetikų g. 7) įvyko viktorina, skirta gimtosios kalbos dienai: „Moki žodį – žinai kelią“. Renginį organizavo Šiaulių miesto viešosios bibliotekos Rėkyvos filialo vyr. bibliotekininkė Giedrė Butkutė.

Į viktoriną susirinko Šiaulių Rėkyvos progimnazijos 2-4 klasių mokiniai, lydimi mokytojų Violetos Nečajevos, Vitos Ravkienės, Irenos Valatkevičienės, Ilonos Kievišienės ir Ingos Grigienės. Vasario 21-ąją Jungtinės Tautos nuo 1999 metų yra paskelbusios Tarptautine gimtosios kalbos diena, būtent šiai dienai ir buvo skirta viktorina.

Kiekviena klasė turėjo po du atstovus, kurie buvo skirtingose komandose. Pirmoji komanda pasivadino „Lietuviais„, o antroji „Protingaisiais“. Taip pat visos klasės turėjo palaikymo komandas, kurios atsinešė plakatus su šūkiais. Klausimai buvo susiję su Lietuvos istorija, dainomis, buvo užduodamos įvairios mįslės, taip pat buvo atkreiptas dėmesys į šiais metais minimą Lietuvos Valstybės šimtmetį.

Pradinukai į renginį atėjo pasiruošę – kiekviena klasė paruošė po eilėraštį, taigi vaikai nepavargo nuo klausimų, turėjo poezijos pertraukėles. Abi komandos įnirtingai varžėsi dėl pirmos vietos, tačiau viktorina baigėsi lygiosiomis.

Taigi, vaikai azartiškai atsakinėjo į užduotus klausimus, o lietuvių kalbos diena buvo paminėta viktorinos pagalba. Dėkojame Rėkyvos progimnazijos mokytojoms ir Šiaulių kultūros centro Rėkyvos skyriui už bendradarbiavimą!