Saugaus interneto savaitė „Šaltinėlio“ filiale

2018 02 07

Vasario 6 dieną Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos „Šaltinėlio“ filiale apsilankė Salduvės progimnazijos 4c klasės mokiniai, vadovaujami mokytojos I. Sapažinskienės. Prasidėjus kasmetei Saugaus interneto savaitei mokiniai susirinko į popietę „Esu saugus ir mandagus internete“. Šių metų savaitės šūkis: „Junkis, kurk ir dalinkis pagarbiai: geresnis internetas prasideda nuo tavęs!“.

Popietės metu mokiniams papasakojome apie įvairias interneto grėsmes: internetines apgaules, asmens privatumo svarbą. Diskutavome apie tinkamos/netinkamos asmeninės informacijos viešinimą internete, registraciją, siekiant labiau apsaugoti asmeninę informaciją socialiniuose tinkluose. Vaikams pasakojome apie teisingą savo ar kitų asmeninių nuotraukų naudojimą soc. tinkluose, jų skelbimą ar žymėjimą (tagging). Aptarėme patyčių temą, kadangi įvairūs socialiniai tinklai yra labai plačiai naudojami, todėl pasitaikančios patyčios juose yra ypač skaudžios, nes jas pamato nemaža dalis tinklo „draugų“.

Vaikai atidžiai klausėsi šių patarimų, noriai dalyvavo diskusijose, papasakojo įvairių negerų atsitikimų, jiems nutikusių naudojantis internetu. Aptarus iškilusius klausimus supratome, kad vaikai ir internetas dar ilgai bus aktuali tema.

„Šaltinėlio" filialo vyresn.bibliotekininkė Ligita Laurinskytė​

LT logo2