Šešėlių teatro užsiėmimas bibliotekoje

2018 01 16

Po didžiųjų žiemos švenčių, pailsėję ir paatostogavę į „Šaltinėlio" biblioteką sugūžėjo Sauliaus Sondeckio menų gimnazijos pradinukai, gimnazijos saviraiškos ugdymo programos „Sondeckiukai menininkai gimnazijoje" lankytojai. Šie vaikai dalyvavo edukaciniame užsiėmime „Vaidiname šešėlių teatre".

Pirmiausia vaikams parodėme šešėlių teatro spektaklį „Vilko popieriai". Po spektaklio vyko jo aptarimas ir kartu supažindinimas su šešėlių teatru. Vaikai sužinojo kaip atsiranda šešėliai, kaip pasigaminti lėlytės, kokio dydžio jos turi būti, kaip jas laikyti ir su jomis vaidinti. Mokiniams taip pat paaiškinome, kad ne kiekviena pasaka tinka vaidinimui šešėlių teatre.

Aptarus pagrindines vaidinimo taisykles, vaikai buvo paskirstyti į dvi grupes, vaidinti dvi skirtingas pasakas. Kiekvienos grupės vaikai pasigamino lėlytes iš popieriaus. Pirmosios grupės vaikai suvaidino šešėlių teatro spektaklį pagal lietuvių liaudies pasaką „Aš vyrs!". Antrosios grupės vaikai suvaidino pasaką „Debesėlis".

Po parodytų spektaklių aptarėme kas vaidintojams pavyko, kur galima būtų patobulėti. Svarbiausia, kad vaikams labai patiko šešėlių teatras, ne tik žiūrėti, bet ir patiems vaidinti.

„Šaltinėlio" filialo vyresn.bibliotekininkė Ligita Laurinskytė​