Fraktalai „Saulės“ filiale

2018 01 12

2018 sausio 10 d. į Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos „Saulės“ filialą susirinko grupė moterų, susidomėjusių fraktalais. Renginio organizatorė Rita Dainienė renginį pravesti pakvietė Bitę Kuic (Birutę Kuicienę - tapytoją, rašytoją). 

Fraktalas – sudėtingas geometrinis darinys, kurio atskiri fragmentai yra panašūs arba indentiški visumai arba kitiems fragmentams. Fraktalų savybėmis pasižymintys objektai buvo pastebėti gamtoje ir nuo seno naudojami figūratyviniame vaizdavime. Fraktalai yra rūšiuojami į keturias grupes: 1. Orbitiniai fraktalai  – jie nusakomi pagal rekurentinį ryšį kiekvienam erdvės taškui; 2. Interuotojų funkcijų sistemos - jos turi nekintančią geometrinio pakeičiamumo taisyklę; 3. Atsitiktiniai fraktalai – tai faktinis kraštovaizdis; 4. Abstraktus fraktalas – jis turi savyje chaotinių savybių. Pirmą kartą su fraktalais Lietuva buvo supažindinta 1995 metais.

Renginio vedėja Bitė Kuic įdomiai pravedė užsiėmimą, charakterizavo asmenį pagal jo nupieštą fraktalą. Smalsu. Įdomu. Užkrečiama. Fraktalas tai – „gerasis virusas, nuo kurio pasveikti neįmanoma“. Fraktalų piešimas – kelias į save per spalvas ir formas.

 

GALERIJA