Savanoriai Vaikų literatūros skyriuje

2017 12 30

Nuo 2017 metų birželio iki gruodžio mėnesio Vaikų literatūros skyriuje pagal Lietuvos darbo biržos ir partnerių programą „Atrask save“ savanoriavo Donata Gasiūnaitė, Gabrielė Balčiūnaitė ir Donatas Petkevičius iš Pakruojo ir Joniškio rajonų.

Savanorystė, tai ne tik visuomeninė veikla, bet ir būdas tobulėti, įgyti naujų žinių, profesinės patirties, gal net susirasti darbą. Savanoriauti galima pelno nesiekiančiose organizacijose kultūros, meno, sveikatos priežiūros įstaigose, regioniniuose parkuose nuo 15 iki 29 metų. Donata, Gabrielė ir Donatas pasirinko darbą Šiaulių miesto savivaldybės viešojoje bibliotekoje.

Du vasaros mėnesius D. Gasiūnaitė talkino aptarnaujant skaitytojus, padėjo eksponuoti dailės ir literatūros parodas, tvarkė knygų fondą. Mergina aktyviai ruošėsi ir dalyvavo bibliotekos organizuojamoje knygų mugėje po atviru dangumi. Edukacinei veiklai „Greitasis knygų ligoninės priimmasis“ Donata nupiešė plakatus, paruošė atsakingo knygų naudojimo atmintinę, jų priežiūros ir taisymo taisykles, o mugės metu knygų „ligoninėje“ vaikus mokė „gydyti“ suplyšusias knygas.

Rugpjūčio mėnesį savanorišką veiklą Vaikų literatūros skyriuje pradėjo gimnaziją baigusi Gabrielė, nuo rugsėjo prisijungė Donatas. Savanoriai padėjo aptarnauti skaitytojus, konsultavo lankytojus prie kompiuterių, surinkdavo jiems tekstus ir maketuodavo, skenavo dokumentus, daug prisidėjo sudarant nurašomų knygų sąrašus. Jaunuoliai aktyviai dalyvavo bibliotekos renginiuose ir patys juos organizavo. Kartu su bibliotekos kolektyvu dalyvavo šventinėje eisenoje, švenčiant miesto 781-ajį jubiliejų, laisvalaikio idėjų mugėje „Ką veiki?“ apsirengę knygų personažais, bendravo su mugės lankytojais. Gabrielė paruošė klausimus ir pravedė viktoriną Gegužių progimnazijos trečiokams „Proto dulkės“. Ruošiantis moksleivių konferencijai „Šimtas metų vienybės: negęstanti tautinė savimonė“, kartu su bibliotekos dailininke D. Brazlauskiene, abu savanoriai padėjo kurti lietuvybės medį. Minint bibliotekos 40-ies metų jubiliejų, Vaikų literatūros skyriuje vyko teatralizuota gimtadienio šventė, kurioje Gabrielė ir Donatas įsikūnijo į karaliaus ir karalienės vaidmenį.

Dabar Gabrielė - Šiaulių kolegijos studentė, o Donatas tęsia dalyvavimą „Jaunimo savanoriškoje tarnyboje“ ir dalyvauja projekte „Naujas startas“. Dėkojame savanoriams Donatai, Gabrielei ir Donatui už pagalbą ir indėlį į skyriaus veiklą ir tikime, kad patirtis bibliotekoje buvo naudinga ir jiems.