Antaninos Dapkutės-Pukėnienės poezijos knygos „100 trioletų“ pristatymas

2017 12 18

Gruodžio 12-osios popietę Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Bibliografijos-informacijos skyriuje įvyko graži literatūrinė šventė – tautodailininkės ir poetės A. Dapkutės-Pukėnienės naujos, trečiosios, poezijos knygos „100 trioletų“ pristatymas. Renginį vedė bibliotekos bičiulė, mokytoja Branguolė Šimkūnienė. Pasveikinti autorės, pasidžiaugti naująja knyga ir pasimėgauti jos kūryba susirinko literatūros, tautodailės žmonės, bibliotekos lankytojai.

Daina „Jei ne auksinės vasaros“ susirinkusius pasveikino Šiaulių universiteto studentai: atlikėja Eglė Bušmaitė ir gitara jai akomponavęs Laimonas Paulauskas. Vargu ar galima būtų parinkti kitą dainą, geriau tikusią šiam susitikimui, nes ir aptariamos knygos puslapiuose jaučiamas tas subtiliais atspalviais perteiktas švelnus liūdesys ir ilgesys, atsekę iš anksti tėvų netekusios, pas svetimus augusios autorės vaikystės. O dainoje minimos mėlynosios „vosilkos“ yra ne tik vienos mylimiausių, įspūdingiausių gėlių ponios Aldonos tapytuose paveiksluose, - jos taip pat puikuojasi ir poezijos posmuose: „Toks grožis trykštančioj versmėj/ Ir nenusakomas tikrumas!/ Švyti krištolinėje vazoj/ Rugiagėlių ultramarinas“ („Rugiagėlės“).

Iš naujosios A. Dapkutės-Pukėnienės poezijos knygos pasirinkę labiausiai patikusius eilėraščius juos išraiškingai skaitė ir savo įspūdžiais pasidalino Šiaulių profesinio rengimo centro Mechanikos skyriaus moksleiviai. Po to žodis buvo suteiktas redaktorei Zofijai Karpienei, kuri kalbėjo apie knygos atsiradimo aplinkybes, papasakojo renginio dalyviams, koks ypatingas poezijos žanras yra trioletas. Tai aštuonių eilučių eilėraštis, rimuojamas griežtai pagal nustatytą schemą. Trioletui būdingas grakštumas, skambumas, tokį, pasak redaktorės, malonu skaityti, bet parašyti jį nelengva.

Savo mintimis, įžvalgomis apie A. Dapkutės-Pukėnienės kūrybos ypatumus pasidalino Šiaulių miesto literatų susivienijimo narė Danutė Augutienė. O renginio vedančioji B. Šimkūnienė perskaitė šiai progai sukurtą akrostichą – eiliuotą tekstą, kurio eilučių pirmosios raidės, skaitant nuo viršaus į apačią, sudarė poetės vardą ir nuostabiai gražiai apibūdino jos kūrybą. Visos kalbėtojos taip pat paskaitė labiausiai joms patikusių trioletų. Žinoma, paskaityti savo eilėraščių, pasidalinti mintimis buvo paprašyta ir knygos autorė. Ji pasirinko keletą savo mylimiausių trioletų iš knygos, taip pat - ir pluoštelį naujų kūrinių. Ilgai dar netilo kalbos ir sveikinimai...

A. Dapkutės-Pukėnienės knygą „100 trioletų“, neskaitant dviejų didžiųjų Lietuvos bibliotekų, turi tik vienintelė Šiaulių miesto savivaldybės viešoji biblioteka. Tad linkime malonaus skaitymo!

Bibliografijos-informacijos skyriaus vyresn. bibliografė E. Mačiulienė