Pokalbis apie pirmųjų dantukų priežiūrą

2017 12 15

Vaikų literatūros skyriuje vyko susitikimas su Šiaulių miesto Visuomenės sveikatos biuro specialistais, kuriame dalyvavo projekto „Biblioteka - erdvė kūrybai ir draugystei“ dalyviai ir lopšelio-darželio „Gintarėlis“ ugdytiniai iš „Kiškučių“ ir „Smalsučių“ grupių.

Rytmečio „Aukim stiprūs ir sveiki“ metu daugiausia dėmesio buvo skirta burnos higienai. Visuomenės sveikatos stiprinimo specialistės A. Ivoškienė ir A. Mikalauskienė kalbėjo apie pieninių dantukų priežiūrą, kurie yra labai svarbūs, nes formuoja sąkandį, palaiko žandikaulį teisingoje padėtyje, užtikrina normalią kramtymo funkciją ir saugo vietą nuolatiniams. Specialistės supažindino su pieninių dantukų dygimo grafiku ir požymiais, nuramino mamas, kurių mažyliai dar tik su keliais dantukais, nes kiekvieno vaiko dantys kalasi individualiu laiku ir tvarka.

Išdygus dantims, tėveliams tenka labai svarbi užduotis – kasdien rūpintis vaikučių dantukais, nes norint juos išsaugoti gražius ir sveikus, svarbu kruopščiai ir tinkamai juos prižiūrėti nuo pirmųjų dienų. Mažylio dantukų valymas- tai ir ėduonies profilaktika, ir vaiko pratinimas laikytis asmens higienos. Lektorės negailėjo patarimų, kaip dantukų valymo ritualą padaryti smagų ir malonų, patarė vartoti kuo daugiau rupesnio, kietesnio maisto, skatinančio savaiminį burnos apsivalymą.

Susitikimo metu darželio vaikai puikiai atsakinėjo į klausimus apie švarą, dantukus ir higieną. Mažieji pabiručiai įdėmiai klausėsi pasakėlės apie mergaitę Lėją, Lauros Remeikienės „Dantukų dainelės“, kurios žodžius žinojo visi. Vėliau vaikai susipažino su Drakoniuku, kuriam kiekvienas galėjo išvalyti dantukus. Atsidėkodami vaikai Šiaulių visuomenės sveikatos biuro atstovėms atliko kalėdinę giesmę. 

 

GALERIJA