Dalyvauta moksliniame-praktiniame seminare Prano Mašioto skaitymai

2017 12 13

Gruodžio 11 d. Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Vaikų ir jaunimo literatūros departamentas ir Tarptautinė vaikų ir jaunimo literatūros asociacia Lietuvoje (IBBY) organizavo mokslinį-praktinį seminarą Prano Mašioto skaitymai, kuriame dalyvavo ir Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos darbuotoja Rita Božienė.

Tradiciškai skaitymai rengiami gruodžio antroje pusėje, minint lietuvių vaikų literatūros tėvu vadinamo P. Mašioto gimimo dieną – gruodžio 19-ąją. Šiųmetinė skaitymų tema – lietuvių vaikų literatūros šimtmetis.

Seminare Vilniaus universiteto Kauno fakulteto doktorantė Lina Buividavičiūtė apžvelgė reikšmingiausius mitologinius vaikų rašytojų kūrinius, atskleidė jų svarbą jaunojo skaitytojo brandai. Vytauto Didžiojo universiteto profesorė Gražina Kazlauskienė savo pranešimu „Tautosakos sklaida knygose, patekusiose į sąrašą „Šimtas knygų vaikams ir Lietuvai“ įrodė, kad didžioji dalis vaikų literatūros aukso fondo yra susijusi su tautosaka. Literatūros kritikė Danguolė Šakavičiūtė nuogąstavo, ar vaikų literatūra atlaikys laiko išbandymus ir kultūros invaziją. Įžvalgomis apie paauglių literatūrą, jos atgimimą pastaraisiais metais dalinosi Eglė Baliutavičiūtė. Naują literatūrologinių tyrinėjimų šaką - ekokritiką bei jos bandymus suartinti gamtos mokslus su literatūra pristatė Vaikų ir jaunimo literatūros departamento Tyrimų ir sklaidos skyriaus vadovė Inga Mitunevičiūtė.